1 memoáry bývalé první dámy

Ohledně Trumpa ‚zděšení i vztek‘. Memoáry Obamové jdou na dračku, vydavatel zvyšuje náklad

NOVÉ

Témata: ,

Nedávno vydané memoáry bývalé americké první dámy Michelle Obamové se na knižním trhu USA a Kanady podle očekávání staly bestsellerem. Jen první den se prodalo 725.000 exemplářů ve formě knih v pevných vazbách, audioknih nebo elektronických knih, oznámil vydavatel Crown Publishing. Knižní náklad byl zvýšen z 1,8 na 2,6 milionu výtisků.

Životopisná kniha Obamové nazvaná Becoming vyšla v úterý a autorka se týž den vydala na propagační cestu po Spojených státech. Bývalá první dáma v knize vypráví o tom, jak vyrostla v Chicagu a jak se při tom musela potýkat s rasismem ve veřejném životě. Čtyřiapadesátiletá Obamová popsala i seznámení s budoucím manželem koncem 80. let v advokátní firmě, kde ho dostala na starost jako stážistu.

Otevřeně bývalá první dáma komentuje počínání nástupce svého muže v Bílém domě. Vyjadřuje "zděšení", které se jí zmocnilo v listopadu 2016, když zjistila, že Donald Trump volby vyhrál. Popsala, jak se "třásla vztekem", když média v říjnu 2016 zveřejnila videozáznam z roku 2005 zachycující Trumpovy obscénní výroky o ženách.

Obamová s knihou navštíví deset amerických měst, včetně rodného Chicaga, Los Angeles, Washingtonu, New Yorku či San Franciska. Deset procent z výtěžku za prodej vstupenek na tyto akce půjde na dobročinné účely, stejně jako část z prodeje životopisu Obamové i životopisu jejího manžela, který má vyjít příští rok.

Čtěte také: Životopiskyně Obamová ve své knize tvrdě zúčtovává s Trumpem. Bigotní, xenofobní, svatouškovský


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.