3

Čerstvý vzduch pro svět na Fundliftu

Témata: ,

Česká republika je světovou velmocí v oblasti nanovláken, k čemuž přispívá také známá technologická firma NAFIGATE Corporation, a.s., která sbírá světová ocenění. NAFIGATE Corporation připravuje a prodává průlomové inovace a technologie. Na investiční platformě Fundlift poptává financování ve výši 3,75 milionu Kč, které chce využít na uvedení na trh nanovlákenných okenních sítěk s potenciálem řešení jednoho ze zásadních globálních problémů. Investorům nabízí čtyřleté dluhopisy s ročním úrokem 6,75 %.

NAFIGATE Corporation je česká technologická firma, která připravuje průlomové inovace a technologie pro vstup na trh a následně je prodává formou licencí. Společnost efektivně propojuje výzkum a obchod a prodává licence hned na několik průlomových technologií, které mají potenciál podílet se na řešení zásadních globálních problémů.

NAFIGATE se specializuje na dvě odvětví. Prvním z nich jsou biotechnologie. Firma vyvinula technologii Hydal, jedinou technologii na světě, která umí vyrobit biopolymer ze stoprocentního odpadu, použitého fritovacího oleje. Vzhledem k celosvětovému množství použitých fritovacích olejů, které nemají využití, firma očekává, že Hydal najde obrovské globální uplatnění. Společnost NAFIGATE za tuto technologii získala již mnohá prestižní ocenění jak u nás, tak i ve světě a aktuálně jedná v asijských zemích i Evropě s potenciálními partnery o prodeji licencí na výrobu těchto biopolymerů.

Unikátní postavení na trhu má NAFIGATE i v oblasti nanotechnologií, konkrétněji nanovláken. Vyvíjí a vyrábí nové energeticky úsporné generace nanovlákenných membrán pro technologie čištění vody a vzduchu. „Všechny naše nanovlákenné aplikace vyvíjíme a vyrábíme na technologii Nanospider. Jsme prakticky jediní na světě, kteří díky dokonalé znalosti této technologie a úzké spolupráci se společností Elmarco jsme schopni zkrátit cestu nanovlákenných aplikací na trh,“ říká Lenka Mynářová, marketingová ředitelka a členka představenstva NAFIGATE Corporation.

Jedním z nejnovějších finálních produktů společnosti jsou nanovlákenné okenní síťky Nanocleaner, které právě začíná uvádět na světový trh. Okenní síťka z nanovlákenné membrány zamezují průniku i těch nejmenších objektů jako jsou bakterie, viry, alergeny a prachové částice a zajišťuje tak přísun čerstvého vzduchu. V rámci testování produktu Nanocleaner firma vyrobila a prodala prvních 20 tisíc metrů čtverečních této nanovlákenné síťky a nyní chce produkt dostat na celosvětový trh. Zaměřuje se pak především na znečištěné oblasti jako je například Čína nebo Indie, případně také na oblasti s výskytem pouštních bouří.

„Většina z nás si mylně myslí, že vědecké objevy jsou nejdražší na svém počátku. Naprosto nejdražší fáze je Business development nebo go to market a je to fáze kdy už máte všechno vymyšleno, ověřeno, už víte jak to vyrobit, víte všechno podstatné, ale potřebujete peníze na to, aby se o vašem objevu dozvěděli ti, pro které je určen. Proto na Fundliftu poptáváme finanční prostředky právě k tomu, abychom naše nanovlákenné okenní síťky dokázali představit v místech kde je nejvíce znečištěné ovzduší na naší zeměkouli,“ dodává Mynářová.

NAFIGATE Corporation, a.s. se zabývá vývojem průlomových high-tech produktů, inovativních technologií a jejich uváděním na globální trh. Společnost vyvíjí a vyrábí nové energeticky úsporné generace nanovlákenných membrán pro technologie čištění vody a vzduchu, textilní průmysl či kosmetiku. Další klíčovou aktivitou je biotechnologie Hydal, což je svého druhu první způsob zpracování 100% odpadu ve formě použitého fritovacího oleje pro výrobu biodegradabilních plastů. Za svou činnost již získala mnohá ocenění u nás i ve světě.

Fundlift je investment-crowdfundingová platforma, která umožňuje investice do společností prostřednictvím koupě konvertibilních investičních certifikátů, minibondů, nebo investování do podílů společností. Podporuje začínající firmy a podílí se na jejich potenciálním úspěchu. Fundlift byl spuštěn v květnu 2016. Peníze od investorů získalo již 35 projektů, z toho 29 pro velký zájem investorů navyšovalo cílovou částku emise. Celková zafinancována částka již přesáhla 183 milionů korun.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.