1 Útok v kostele

Dav zaútočil na křesťany v egyptském kostele, několik jich zranil

NOVÉ

Témata: , ,

Dav lidí napadl v pátek věřící v křesťanském kostele jižně od Káhiry. Několik lidí utrpělo zranění. Útočníci přitom skandovali nenávistná hesla a vyzývali ke zboření budovy. Oznámilo to dnes podle agentury AFP místní arcibiskupství.

Stovky lidí napadly kostel, který se nachází v lokalitě vzdálené asi sto kilometrů jižně od Káhiry. Vydrancovaly vnitřek a napadly přítomné křesťany.

Bezpečnostní síly zasáhly a útočníky rozehnaly. Někteří zranění byli převezeni do nemocnice. Jejich počet arcibiskupství neupřesnilo.

Koptská křesťanská menšina, která tvoří asi deset procent z celkových 94 milionů obyvatel Egypta, je největším křesťanským společenstvím na Blízkém východě. Jen letos v zemi útočníci povraždili desítky křesťanů.

Čtěte také: Teroristický útok. Ozbrojenci se snažili prostřílet do kostela. Nejméně osm mrtvých

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.