6 Soukupova oslava

Udženija překvapila účastí na večírku u Soukupa. „Šla jsem jen popřát k narozeninám,“ brání se

, NOVÉ

Témata: ,

Páteční oslava padesátin televizního moderátora a baviče Jaromíra Soukupa má i politický dozvuk. Především díky tomu, že dorazili i vlivní politici. Zatímco účast prezidenta republiky Miloše Zemana se dala očekávat, příchod 1. místopředsedkyně ODS Alexandry Udženija překvapil. A to zejména proto, že její strana před časem jako první parlamentní strana otevřeně odmítla navštěvovat Soukupovy pořady.

Místopředsedkyně ODS sklízela za svou účast na Soukupových narozeninách kritiku především na sociálních sítích, kde se do ní pustily stovky lidí a přidal se například i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten se však podivoval nad tím, že na oslavu televizního baviče Soukupa dorazilo více politiků z nejvyšších stranických pater. „Prezident a tři parlamentní strany v osobách předsedy či 1.místopředsedů, to už je slušná adorace nejlepšího moderátora. Ty partaje jistě ví, proč to dělají,“ čímž Kalousek upozornil na to, že Soukupovi gratulovali Okamura, Udženija i Faltýnek.

Bývalý premiér za ODS Mirek Topolánek uvedl, že mu více než Udženija v roli gratulantky vadí projev prezidenta republiky právě na Soukupově oslavě. Ten dokonce mluvčí prezidenta zveřejnil na oficiálních stránkách Pražského hradu. „To, že Jezevec jde na narozky Soukupa je mi jedno. TV Barrandov a Soukupa můžeš kdykoli vypnout. Mně vadí, že to byla oficiální prezidentská akce, s proslovem na oficiálních stránkách Hradu! Sandra tam šla buď z blbosti nebo proto, že ji nikdo jiný než Soukup nezve. That´s all,“ napsal Topolánek na Twitteru.

Alexandra Udženija se však brání tím, že přijít pogratulovat je slušnost. „Já vůbec nerozumím tomu, že se někdo zajímá o to, co dělám ve svém volném čase. Šla jsem jen popřát k narozeninám. Já osobně se taky nikoho neptám na to, co dělá v pátek večer. Byla to čistě soukromá návštěva, i proto jsem tam byla s manželem. Považuji za slušnost, když mě někdo pozve na na takové významné kulatiny, abych přišla a popřála,“ řekla deníku Echo24 v pondělí místopředsedkyně strany.

Čtěte také: Koukej mi přinést víno. Hrad zveřejnil projev Zemana pro moderátora Soukupa

Šéfka klubu zastupitelů ODS na pražském magistrátu zároveň dodala, že platí stanovisko strany. Ta jako první parlamentní partaj rozhodla o tom, že nebude chodit do pořadů Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. „Nic to nemění na mých politických názorech a nic to nemění na tom, že se s panem Soukupem nebo s panem prezidentem neshodnu v politických názorech. Moje kritika vůči panu prezidentovi trvá i nadále,“ sdělila Alexandra Udženija.

Ta se na narozeninách ředitele TV Barrandov právě s prezidentem Milošem Zemanem krátce setkala. Podle místopředsedkyně ODS se ale nejednalo o žádné politické jednání. „Jenom jsme se s panem prezidentem pozdravili, zeptala jsem se ho, jak se má. A to bylo všechno. Byl to tříminutový rozhovor,“ dodala Alexandra Udženija.

Na oslavu dorazil mimo jiné i 1. místopředseda vládního hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se svou manželkou. Jaromíru Soukupovi daroval obraz, který sám namaloval.

Soukupovi gratulovali i zástupci SPD a KSČM. Tomio Okamura dorazil s mladou poslankyní Terezou Hyťhovou, nechyběli ani europoslanec Jaromír Kohlíček nebo Josef Skála (oba KSČM).

V posledních letech je Soukup známý hlavně moderováním řady pořadů ve svojí televizi Barrandov, kde má i pravidelný rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem. Soukupova Empresa Media televizi ovládla v únoru 2013. V žebříčku nejvlivnějších osobností českých médií, který v roce 2016 zveřejnil magazín Forbes, patřilo Soukupovi osmé místo. Podnikatel nedávno oznámil, že se chystá vstoupit do politiky a založit vlastní hnutí.

Čtěte také: Hollywoodská noc obrazem – sošky, róby i diamant za 30 milionů dolarů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.