Hokejisté podlehli Švédům 2:3. Hronek dal svůj první gól v reprezentaci

MISTROVSTVÍ SVĚTA

Hokejisté podlehli Švédům 2:3. Hronek dal svůj první gól v reprezentaciNOVÉ 1
Domov
Sdílet:

Český národní tým ve svém druhém zápase na hokejovém mistrovství světa prohrál 2:3 s výběrem úřadujících mistrů světa ze Švédska. Český tým od první třetiny dotahoval, ale ztrátu z první třetiny už nepřekonal. Vyrovnanou partii ovlivnily přesilové hry. Další zápas sehraje český národní tým v úterý proti Švýcarsku.

První třetina začala pro české hráče smolně. Po třech minutách hry skóroval švédský útočník Richard Rakkel a v sedmé minutě zvýšil vedení na 2:0 při přesilové hře Švédska Mattias Janmark.

Ve druhé třetině se povedlo českému týmu náskok Švédů snížit. Přes velké šance na obou stranách se však skóre měnilo až ve třetí přesilovce, kterou český tým v této třetině měl. Svým prvním gólem za národní tým se prosadil obránce Filip Hronek, který po přihrávce Romana Červenky zvolil tvrdou střelu od modré.

V začátku třetí třetiny se do tlaku opět dostali Švédští hokejisté. Po třech minutách pronikl mezi obránci Mika Zibajenad a navýšil vedení na 3:1. Českému týmu se podařilo snížit na 3:2 až čtyři minuty před koncem díky střele od modré útočníka Tomáše Hyky. Přes urputnou snahu a velký tlak v posledních minutách se už českým hokejistům nepodařilo vyrovnat.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.