Z garáže do bytu 2+1. Příběh matky, které odebrali děti, má šťastný konec

Nevyhovující bydlení

Z garáže do bytu 2+1. Příběh matky, které odebrali děti, má šťastný konecNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Případ ženy z Ústí nad Labem, která kvůli tíživé životní situaci bydlela s dětmi v garáži, dospěl ke šťastnému konci. Matka čtyř dětí se nastěhovala do krizového bytu a děti, které se na přechodný čas ocitly v Klokánku, jsou tak zpět v její péči. Informoval o tom server iDnes.

Ženu společně s jedním dítětem v garáži minulý týden objevila městská policie poté, co obdržela anonymní oznámení kvůli pláči. Strážníci na místo přivolali pracovníky ústeckého orgánu sociálně-právní ochrany dětí, kteří dvouroční dítě převezli do Klokánku. Další devítileté dítě, které se v tu dobu nacházelo ve škole, bylo rovněž do zařízení umístěno. Podle ředitele ústecké městské policie Pavla Bakule měl do garáže docházet ještě třiadvacetiletý syn.

Pomoci se rozhodl místostarosta centrálního ústeckého obvodu Karel Karika, který ženě ihned bezprostředně po zásahu policie a sociálky zajistil zajistil ženě provizorní bydlení, hygienické potřeby a oblečení, děti mezitím zůstaly v Klokánku. Nyní se matka nastěhovala do krizového bytu 2+1 a děti jí byly vráceny.

Z vlastního vyjádření ženy vyplynulo, že v garáži mělo žít dohromady šest lidí. „Bydlela jsem zde ještě se svým kamarádem a manželkou svého čtyřiadvacetiletého syna a jejím šestiměsíčním synem. Syn pracuje jako pomocný kuchař v hotelu, ale se snachou nežije, tak jsem se o vnuka i všechny ostatní starala sama. Vařila jsem, uklízela, nosila vodu…,“ uvedla žena pro iDnes.

Garáž měla být zateplená a rodina měla přístup k elektřině. „Nebýt známého, který už v garáži bydlel, skončila bych s dětmi na ulici. Mně tam nevadilo žít. Nebyla tam zima, garáž byla zateplená, na dveřích byl molitan, měli jsme elektřinu,“ řekla. Žena v garáži bydlela deset měsíců. Sociální podporu podle vlastních slov nepobírala, z důvodu provizorního bydlení totiž nemohla vykázat výši nájmu či poplatků za energie.

O případ se zajímala i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, postup orgánu sociálně-právní ochrany dětí slíbila prověřit i veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články