Senátor Růžička fandil Slavii z místa pro Chelsea. Chtěli ho za to vyvést

Fotbal na ostrovech

Senátor Růžička fandil Slavii z místa pro Chelsea. Chtěli ho za to vyvéstNOVÉ
Jiří Růžička na Stamford Bridge Foto:

Foto: Facebook senátora Růžičky

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Zvyklosti na anglických stadionech zarazily prvního místopředsedu Senátu Jiřího Růžičku. Za projevy přízně fotbalové Slavii ho chtěli vyvést z londýnského stadionu Stamford Bridge, kde český klub ve čtvrtek večer hrál s místní Chelsea. Růžičkův syn musel tribuny opustit úplně. To vše proto, že nefandili přímo v sektoru určenému pro příznivce hostujícího celku. Anglické zvyky totiž víceméně zapovídají podporovat svůj tým mimo povolené zóny.

Růžička dle svých slov, stejně jako mnozí jiní, nesehnal lístky do slávistického sektoru. „Hodinu před zápasem dostávám od pořadatelky důtku, když se chci vyfotit se slávistickou šálou. Když si ji pověsím po začátku utkání na krk, hrozí mně vyvedením,“ přiblížil své zážitky na Facebooku senátor. 

„Když dá Slavia druhý gól, přichází pořadatelů víc a vyvádějí synka Honzu, profesora na britské univerzitě… Mě za chvíli vyzývá jiný pořadatel, abych šel ven také. ‚Why?‘ ptám se. ‚You celebrate the goal,‘ říká on,“ popsal Růžička, který si v příspěvku rovněž postěžoval, že v Anglii udávají člověka za normální emoce na fotbale.

Není však jediný, kdo narazil na neobvyklá ostrovní pravidla. Novinář Marek Šálek v měsíčníku Reportér nedávno zase popsal své zkušenosti z koupě lístků na březnový fotbalový duel Anglie – Česká republika v londýnském Wembley. Tamější zaměstnanci mu místa záměrně koupená na neutrální tribunu přesunuli do českého sektoru, jelikož platbu provedl z České republiky. 

Hlaste nekorektní fandění, stálo na vstupenkách

Odcitovali při tom z návštěvního řádu stadionu. „Jedinec, který se dostal do části stadionu, která je určená skupině podporovatelů, mezi něž nepatří, může být ze stadionu kvůli své vlastní bezpečnosti nebo z jiného důvodu vyveden,“ stojí v pravidlech. Regule upravují celou řadu dalších záležitostí – fanouškům může být kupříkladu odebrána vlajka, bude-li příliš rozměrná a mohla by někoho poranit. Vyvedení hrozí i divákům, kteří budou v prostorách určených k sezení stát.

Že jsou Angličané na podobné chování na svých stadionech obzvláště citliví, dokazuje i systém anonymních hlášení. Na zápase s Českou republikou stála na lístcích podivná výzva, aby fanoušci anonymně nahlásili jakékoliv projevy homofobie, transfobie či rasismu ve svém okolí. Hlášení měli lidé posílat jako SMS na speciální telefonní číslo, ve zprávě přitom měli uvést i konkrétní sedadlo diváka, který se chová nekorektně. Více jsme o tom psali zde.  

Na internetu lze k tomu najít příspěvky na diskuzních fórech, kde se uživatelé ptají, zda je vůbec přípustné v Anglii fandit týmu hostů v zónách pro to vyloženě nevyhrazených. Většina Angličanů však od nápadu tazatele odrazuje s poukázáním právě na to, že by je mohla ostraha nechat vyvést. I Marek Šálek si nakonec mohl ponechat původní místa k sezení jen, když slíbil, že bude podporovat Anglii.

Čtěte také: VIDEO: Slavia zažila nejhorší poločas v historii. Na konci však byli fanoušci nadšení

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články