1 Testování řidičů na drogy

DPP si posvítí na možné narkomany mezi řidiči, čeká je testování na drogy novým přístrojem

, NOVÉ

Témata: , ,

Pražský dopravní podnik (DPP) si pořídil přístroj na testování svých zaměstnanců na přítomnost drog. Přístroj Dräger DrugTest 5000 budou používat pracovní útvary napříč podnikem. DPP dosud používal jednorázové testery. Za DPP to sdělila Hana Pohanová. DPP loni řešil případ, kdy byl pod vlivem drog řidič autobusu MHD.

Přístroj dokáže rozpoznat přítomnost amfetaminu, benzodiazepinu, kokainu, marihuany, metamfetaminu či opiátů. Zaměstnanci nebudou muset při kontrolách dávat krev, nové zařízení dokáže poznat přítomnost drog v těle ze slin. Odběr netrvá déle než čtyři minuty, následně se testovací kazeta a patrona vloží do analyzátoru pro vyhodnocení.

Podnik dosud používal jednorázové testery. „Nový přístroj je technologickým posunem, je ekonomicky výhodnější, přesnější a umožňuje provedení většího množství kontrol,“ uvedla Pohanová.

Dopravní podnik loni v září ukončil pracovní poměr s řidičem autobusu MHD, u kterého policisté prokázali, že je pod vlivem drog. Muž nejen že byl ve službě pod vlivem pervitinu, ale měl u sebe navíc balíček s pervitinem. Podobný případ v minulosti DPP nezaznamenal.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Za lístek zaplatíte nově kartou. DPP zapojí i nové klimatizované tramvaje

Policista prodával drogy a vzal si úplatek. Dostal jen podmínku

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.