1 Předseda strany feťák?

Nová úroveň diskuze v politice. Okamura nazval piráta Bartoše feťákem

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Předseda SPD Tomio Okamura a šéf Pirátů Ivan Bartoš se do sebe pustili kvůli drogám. Zatímco Okamura označil Bartoše za feťáka, který mu kdysi na besedě nabízel drogy, Bartoš kontroval Okamurovou knihou Umění žít z roku 2012, ve které se naopak Okamura vyjadřuje ve prospěch dekriminalizace některých drog.

Okamura ve svém statusu na Facebooku nejprve zabrousil do nedávné minulosti a zavzpomínal na první setkání s Ivanem Bartošem. „A vzpomínám, jak se mi feťák a předseda Pirátů Ivan Bartoš pokoušel neúspěšně před svědky nabízet drogy. Bylo to po mojí besedě v hotelu Baťov v Otrokovicích ve Zlínském kraji a bylo to moje první setkání s tímto člověkem,“ uvedl Okamura. Feťákem se přitom obvykle označuje narkoman, tedy člověk pravidelně užívající drogy, který je na nich závislý.

V nedávné knize Umění žít však měl Okamura na návykové látky jiný názor. „Pro kriminalizaci jsou ti, kteří z problému žijí – policie, politici a mafie. Dekriminalizovat drogy je nejhorší sen mafie,“ uvádí se v knize.

Předseda Pirátů Bartoš Okamurovi připomněl právě jeho knihu, a že se dříve vyjadřoval zcela jinak. „Pan Tomio Okamura ve své knize pregnantně zformuloval důvody pro legalizaci konopí. „Škoda, že se od té doby posunul k „drogovému populismu“, před kterým varoval,“ uvedl Bartoš na svém Facebooku. Přiložil k tomu foto z Okamurovy knížky Umění žít, kde Okamura v kapitole Legalizace měkkých drog píše, že pro dekriminalizaci drog jsou jak lékaři, tak někteří ekonomové (uvádí například Miltona Friedmana).

 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Pellegrinimu vypadl z kapsy podezřelý sáček. Drogy to nejsou, hájí ho mluvčí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.