Smrtící drápy. Chovatele na Floridě zabil nelétavý pták kasuár

obvykle plachý opeřenec

Smrtící drápy. Chovatele na Floridě zabil nelétavý pták kasuárNOVÉ
Svět

Echo24

Chovatel ptáků na Floridě ve Spojených státech zahynul poté, co na něj na jeho farmě zaútočil kasuár přílbový. Podle amerických úřadů pětasedmdesátiletý muž pravděpodobně v blízkosti tohoto obrovského nelétavého ptáka zakopl a upadl, kasuár se na něj vrhl a smrtelně ho zranil svými ostrými drápy. Lékaři už mu nedokázali pomoci.

Kasuár přílbový je největší zástupce čeledi kasuárovitých a druhý nejtěžší pták na světě, jehož hmotnost se pohybuje pro samice okolo 58 kilogramů a pro samce okolo 30 kilogramů. Délka těla může dosáhnout až 1,5 metru.

Kasuár obývá tropické deštné lesy v severovýchodní Austrálii, východní Indonésii a na Nové Guineji. Peří má tuhé, aby ho chránilo v hustém porostu v pralesech. Jeho nejnápadnějším znakem je "přilbice", podle které byl pojmenován.

Pokud je kasuár zahnán do úzkých či se cítí ohrožen, vyskočí a drápy může způsobit vážná zranění i lidem, smrtelná jsou však tato zranění jen ojediněle.

Floridské úřady zahájily vyšetřování případu. "Počáteční informace nasvědčují tomu, že to byla tragická nehoda," prohlásil mluvčí úřadu šerifa Brett Rhodenizer.

čtěte také: Starostové mají se Smoljakem největší klub. Má se Kubera bát o post předsedy?

VIDEO: Pražský tramvaják youtuberem. Takhle vypadá práce řidiče MHD