2 končící primátorka

Ušetřila jsem městu miliardy, hájí se Krnáčová. Za porážku ANO prý může nasazení Stuchlíka

, NOVÉ

Témata: , ,

Dosluhující primátorka Adriana Krnáčová prolomila mlčení a deset dní od vyhlášení výsledků voleb konečně promluvila o výsledku hnutí ANO v Praze a zároveň zrekapitulovala čtyři roky své vlády nad Prahou. Přiznala, že ji mrzí zřícení trojské lávky. Zároveň se však považuje za úspěšnou. Chlubí se, že na „kauzách“ ušetřila městu čtyři miliony korun. Řekla to na úterní tiskové konferenci.

Krnáčová dle svých slov nemohla splnit řadu svých slibů především kvůli nepevnosti své koalice, přesto považuje za úspěch ušetření 4 miliard korun na různých kauzách. Jako příklad uvedla změnu nájemní smlouvy Škodova paláce. Za nedostatečný rozvoj města Krnáčová viní především své koaliční partnery.„Klíčové oblasti jsme svěřili, politické straně, která neměla zájem, aby se Praha rozvíjela,“ narážela Krnáčová na Matěje Stropnického.

Častá kritika, která na Krnáčovou směřovala, se týkala rekonstrukce Václavského náměstí. „První etapa je hotová, ta samozřejmě není vidět, protože se koná v podzemí. Nyní může pokračovat ta hezčí etapa, vysazování stromů a vysoutěženého mobiliáře,“ vyjádřila se primátorka.

Takovým symbolem éry Krnáčové bylo zřícení trojské lávky. Primátorka se před novináři omlouvala:  „Strašně mě mrzí, že spadla ta trojská lávka, ale jak to zastavit, když vám odborná firma pár měsíců pře tím řekne, že je vše v pořádku, a že může zůstat v provozu?“

Při dotazech novinářů se Krnáčová vyjádřila i ke kritice Andreje Babiše, který přikládá vinu neúspěchu ANO v Praze právě jejímu vedení města: „Šlo o emotivní vyjádření po volbách. Potřeboval si najít nějakého viníka, ale bylo to nespravedlivé.“ Primátorka naopak naznačila, že za špatný výsledek může dosazení Stuchlíka, přestože je podle ní „třeba prima člověk,“ na post lídra kandidátky: „Stačí se podívat, kolik preferenčních hlasů získal pan Pilný a Nacher. Kdyby byl Nacher lídrem, tak by možná ten volební výsledek dopadl jinak.“

Končící primátorka zároveň novinářům uvedla, že s Andrejem Babišem má stále stejný vztah. „Oba pocházíme ze stejného kraje, oba jsme horkokrevní,“ řekla. „Vážím si toho, že chce něco změnit, a že má výsledky,“ dodala.  Z jeho špatných rozhodnutí viní spíše Babišovi poradce, kteří svému šéfovi poskytují nedobré informace.

Krnáčová doufá, že se příštím primátorem nestane Jan Čižinský, který byl součástí koalice a blokoval podle ní některé návrhy. Zároveň uvedla, že Zdeněk Hřib byl mohl být jako primátor úspěšný.

Čtěte také: Krnáčová končí neslavně. Z původních slibů mnoho nezůstalo

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.