3 Česko vs. USA

Češi jedou po čtvrtfinále domů, s Američany prohráli 2:3

, , , NOVÉ

Témata: , ,

Čeští reprezentanti se ve čtvrtfinále mistrovství světa po napínavém souboji těsně prohráli s hokejisty USA 2:3. Zápas dvěma góly rozhodl americký kapitán Patrick Kane. České branky dali Michal Řepík s Martinem Nečasem. Trenér Josef Jandač se tak s reprezentací loučí bez medaile.

Američané Čechy v první třetině přehrávali. Úvodní branku utkání vstřelila asi největší hvězda amerického mužstva Patrick Kane. Za necelé dvě minuty přidal druhý gól Cam Atkinson. Druhá třetina byla naopak v Českých rukou. Kontaktní branku vsítil Michal Řepík a v následné přesilovce vyrovnal tečí po přesné střele Davida Pastrňáka Martin Nečas. Ve třetí třetině přidal svůj druhý gól v utkání dosud nejlepší hráč turnaje Patrick Kane. Přestože měli Češi ještě několik šancí vyrovnat, nepodařilo se a končí stejně jako vloni již ve čtvrtfinále.

Samostatná česká reprezentace sehrála dodneška s USA 21 zápasů, z nichž jedenáct vyhrála, jednou remizovala a devětkrát prohrála. V únoru na olympijských hrách Jandačův výběr vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Z českého kádru u toho byli brankář Francouz, obránci Adam Polášek, Michal Jordán a útočníci Roman Červenka, Roman Horák, Dominik Kubalík a Michal Řepík, z amerického mužstva nikdo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Čeští hokejisté porazili Rakousko 4:3. Rychlé vedení a v závěru obava o výsledek

Po Bělorusech i Francouzi. Čeští hokejisté je rozstříleli 6:0

, , ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.