3 Česko vs. USA

Češi jedou po čtvrtfinále domů, s Američany prohráli 2:3

, , , NOVÉ

Témata: , ,

Čeští reprezentanti se ve čtvrtfinále mistrovství světa po napínavém souboji těsně prohráli s hokejisty USA 2:3. Zápas dvěma góly rozhodl americký kapitán Patrick Kane. České branky dali Michal Řepík s Martinem Nečasem. Trenér Josef Jandač se tak s reprezentací loučí bez medaile.

Američané Čechy v první třetině přehrávali. Úvodní branku utkání vstřelila asi největší hvězda amerického mužstva Patrick Kane. Za necelé dvě minuty přidal druhý gól Cam Atkinson. Druhá třetina byla naopak v Českých rukou. Kontaktní branku vsítil Michal Řepík a v následné přesilovce vyrovnal tečí po přesné střele Davida Pastrňáka Martin Nečas. Ve třetí třetině přidal svůj druhý gól v utkání dosud nejlepší hráč turnaje Patrick Kane. Přestože měli Češi ještě několik šancí vyrovnat, nepodařilo se a končí stejně jako vloni již ve čtvrtfinále.

Samostatná česká reprezentace sehrála dodneška s USA 21 zápasů, z nichž jedenáct vyhrála, jednou remizovala a devětkrát prohrála. V únoru na olympijských hrách Jandačův výběr vyhrál 3:2 po samostatných nájezdech. Z českého kádru u toho byli brankář Francouz, obránci Adam Polášek, Michal Jordán a útočníci Roman Červenka, Roman Horák, Dominik Kubalík a Michal Řepík, z amerického mužstva nikdo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Čeští hokejisté porazili Rakousko 4:3. Rychlé vedení a v závěru obava o výsledek

Po Bělorusech i Francouzi. Čeští hokejisté je rozstříleli 6:0

, , ,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.