1 Poničení kapličky

VIDEO: Kapličku u Zličína zdemoloval kamion. Radnice ji chce i tak obnovit

, NOVÉ

Témata: , ,

Radnice na pražském Zličíně bude muset nechat zbourat kapličku se zvoničkou v Sobíně, kterou dnes poničil kamion. Úřad začne hledat firmu, která pobořenou stavbu odstraní. Řekla to starostka Marta Koropecká. Novogotickou kapličku, která je od roku 2007 památkově chráněna, bude chtít městská část postavit znova.

„Jsme z toho nešťastní. Budeme muset najít firmu, která ji zdemoluje, je v dezolátním stavu. Okolí bude muset být uzavřeno, protože hrozí, že se zřítí i zbytek. Zatím ale neznáme ani příčinu, proč k nehodě došlo,“ řekla Koropecká.

Kamion, který převážel stavební materiál, narazil do kapličky se zvoničkou dopoledne. Stavbu poničil ve spodní části, kterou zčásti zcela zdemoloval.

Zličínská radnice, pod kterou Sobín spadá, se ji podle starostky pokusí obnovit. „Určitě budeme chtít postavit novou, nyní to odhodlání máme. Ale už to nebude ono, měla totiž nevyčíslitelnou historickou hodnotu,“ řekla.

Kaplička se zvoničkou se nachází v Hostivické ulici. Postavena byla v neogotického slohu na oktogonálním půdoryse a vznikla roku 1885 podle návrhu V. K. Panoše.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.