1 Sdílená ekonomika

Polsko plánuje zpřísnit pravidla pro přepravní firmy typu Uberu

, NOVÉ

Témata:

Polsko zpřísní pravidla pro přepravní firmy typu Uberu. Od příštího roku si podle plánu, který dnes schválila vláda, budou muset najímat řidiče s taxikářskou licencí. Záměrem kabinetu je vytvořit férové konkurenční prostředí, napsala agentura Reuters.

Polští taxikáři požadují stejná pravidla pro sebe a pro firmy, které používají aplikace, jako je právě Uber, mytaxi a itaxi, a které jsou v polských městech velmi populární. Podle taxikářů s licencí stlačují ceny.

Nový přísnější zákon musí ještě schválit parlament, platit by pak mohl od začátku příštího roku. Uber se potýká s protesty po celém světě. Požadovat licenci i po jeho řidičích se chystá také Česká republika.

Podle lednové zprávy deníku Rzeczpospolita, která se odvolávala na regionálního šéfa Uberu a polské ministry, se společnost letos chystá investovat 37 milionů zlotých (222 milionů Kč) do svého centra pro výzkum a vývoj v polském Krakově. Investice má umožnit vznik dalších 250 pracovních míst a list vyjádřil domněnku, že Uber doufal, že tím obměkčí vládu a odradí ji od zpřísnění pravidel.

V Česku působí americký Uber od roku 2014. Jen v Praze jeho služeb využívá podle informací firmy 300.000 lidí.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.