1 Pochod taxikářů

Taxikáři protestují proti Uberu, místo blokování dopravy tentokrát pochodují

Nové

Témata: ,

Taxikáři budou v úterý na pražském náměstí Jana Palacha protestovat proti poskytovatelům taxislužeb typu Uber či Taxify. Akce má podle pořádajícího Sdružení českých taxikářů (SČT) trvat od 09:00 do 20:00. Nespokojení taxikáři chtějí při protestu pochodovat z náměstí přes Mánesův most před sídlo vlády ve Strakově akademii. SČT požaduje novelu zákona o silniční dopravě, vypnutí zmíněných aplikací nebo uvolnění cen. Taxikáři protestovali v Praze na začátku letošního roku, kdy pomalými jízdami blokovali centrum města.

Dopravu na náměstí podle vyjádření předsedy SČT Petra Polišenského nemají taxikáři tentokrát v úmyslu blokovat svými vozy. Řidiče sdružení v uplynulých týdnech vyzvalo, aby dorazili především veřejnou dopravou. Polišenský minulý týden ČTK sdělil, že pochod a akci má sdružení nahlášeno a povoleno úřady.

Ministerstvo dopravy začalo v uplynulých měsících připravovat novelu zákona o silniční dopravě. Podle taxikářů je ale návrh špatný. Zároveň chtějí, aby vláda a příslušné úřady zakročily proti Uberu a Taxify, jejichž fungování považují za nelegální. Aplikace podle nich mají být vypnuty. Dalším požadavkem jsou změny v systému regulovaných cen ve městech. Nejvyšší možná sazba za kilometr je například v Praze.

Tradiční taxislužby v prvních měsících letošního roku uspořádaly na protest proti Uberu a Taxify několik pomalých jízd Prahou, kterými blokovaly dopravu. Kritizovaly fakt, že řidiči alternativních služeb jezdí bez licence a taxametrů. Uber v minulosti argumentoval tím, že není taxislužbou, ale že zprostředkovává spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Čtěte více: Uber se zavázal k zavedení EET. Týkat se ale bude jen nových řidičů

Neuvěřitelné chování taxikáře u Karlova mostu. Chlubí se fackou ženě: Já ji málem zabil


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.