1 napětí v Saské Kamenici

V Chemnitzu někdo zapálil tureckou restauraci. Xenofobní motiv?

NOVÉ

Témata: , , ,

Ve východoněmeckém městě Chemnitz (Saská Kamenice) v noci na čtvrtek neznámí pachatelé vnikli do turecké restaurace a založili tam požár. Vyšetřování převzala kontrarozvědka, protože v tuto chvíli nelze vyloučit xenofobní motiv činu, sdělila policie citovaná agenturou DPA.

Útoky vůči cizincům se v Chemnitzu rozmohly poté, co tu v srpnu pravděpodobně migranti zabili jednoho Němce. V saském městě se v poslední době odehrálo také několik přepadení etnických restaurací. Na začátku října neznámí pachatelé zranili majitele jedné perské restaurace. Koncem srpna pak zakuklení útočníci během demonstrace pravicových extremistů napadli židovskou restauraci a zranili jejího majitele.

Sedmnáct obyvatel sousedního domu pro několik rodin muselo opustit své byty, ale nikdo nebyl zraněn, sdělila policie. Místní obyvatele vyděsila kolem 2:20 detonace. O něco později se z restaurace začal linout kouř. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu a lidé se mohli ráno vrátit domů.

Vyšetřovatelé nyní vycházejí z toho, že do podniku vnikly neznámé osoby a založily požár. Sousedé údajně krátce po založení požáru spatřili tři lidi běžící od restaurace. Vyšetřovatelé se dnes na místě snaží rekonstruovat sled událostí.

Policie v dnešním prohlášení uvedla, že „xenofobní motiv v tuto chvíli nelze vyloučit“, ale vyšetřování se ubírá všemi směry. Policie vyzvala další svědky, aby se jí přihlásili.

Čtěte také: V čem jsou čeští Piráti extremisté

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.