1 NEPOVEDENÁ LOUPEŽ

Lupiče zaskočila váha trezoru. Dva uprchli, třetí naboural auto a unavil se ve sněhových závějích

, NOVÉ

Témata: , , ,

Krádež více než milionu korun ze směnárny v Harrachově na Semilsku zhatil sníh a příliš těžký trezor. Jednoho zloděje – dvaatřicetiletého Gruzína policisté dopadli, za pokus o krádež s velkou škodou a poškození cizí věci mu hrozí až osm let vězení. Po jeho dvou komplicích, rovněž Gruzínech policisté pátrají, sdělila semilská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Trojice zlodějů se do směnárny v oblíbeném krkonošském středisku vloupala za pomoci páčidla ve čtvrtek kolem 03:00. „Přišli si pro přenosný trezor s penězi, který ale k jejich nemilému překvapení vůbec nebylo snadné odnést, protože váží kolem 300 kilogramů,“ řekla Baláková. V trezoru přitom, jak se ukázalo, byla hotovost v přepočtu za 1 077 506 korun. Směnárna byla podle mluvčí zabezpečená alarmem, který upozornil majitele, ten vyjel na místo.

„U směnárny stál mercedes pachatelů a celý objekt byl ve tmě. Majitel směnárny čekal chvilku ve svém autě, co se bude dál dít, protože nedokázal odhadnout, jak by pro něj mohla přímá konfrontace se zloději dopadnout. Zanedlouho vyběhl muž v tmavém oblečení s kapucí na hlavě, naskočil do vozu s německou poznávací značkou a začal ujíždět. Majitel jel za ním a mezitím vytočil tísňovou linku 158,“ popsala událost policejní mluvčí.

Zloděj provedl malou okružní jízdu a zřejmě se vracel pro své komplice, když u hasičské zbrojnice nezvládl zatáčku a naboural do sněhového mantinelu, ve kterém uvíznul. „Vyskočil z auta a dál pokračoval po svých. Nohy se mu ale při běhu bořily do vysokých závějí, a to ho brzy vyčerpalo. Policisté ho zadrželi půl kilometru od vozu,“ řekla Baláková. Když se s majitelem vrátili policisté ke směnárně, našli trezor asi metr od ní ve sněhu i s celým obsahem. Zloději utekli a policie po nich teď pátrá.


Čtěte dále: Vrah starosty Gdaňsku původně plánoval útok ve Varšavě. Chtěl ukázat svou „křivdu“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.