1 Události po zabití Čecha žralokem

Ať klienti nepanikaří, neštěstí se může stát kdekoli, říkají cestovky k útoku žraloka

AKTULIZOVÁNO

Témata: , ,

Klienti cestovních kanceláří, kteří míří na dovolenou do Egypta, by kvůli usmrcení českého turisty žralokem neměli panikařit. Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže se podobné neštěstí může stát kdekoliv. Delegáti zatím neregistrují, že by lidé rušili zájezdy nebo se chtěli z místa nehody vracet dříve. 

 Pláž u místa, kde se neštěstí stalo, je podle uzavřená. Podle Papeže jsou nicméně reakce klientů cestovních kanceláří zatím pragmatické. „Bere se to jako neštěstí, které se může stát kdekoliv. Je to bráno jako příroda, která taková je. Ani klienti, kteří míří do toho samého hotelu, nestornují, bereme to všichni naštěstí bez paniky jako věc, která může nastat,“ uvedl Papež.

Podle Jana Bezděka, mluvčího CK Fischer, delegáti nezaznamenali, že by lidé chtěli rušit dovolenou. Potvrdila to i mluvčí CK Firo-tour Eva Němečková, podle které se většinou ani lidé delegátů na podrobnosti neptají. „Jaký bude vliv na prodej zájezdů do Egypta, se teprve ukáže v příštím týdnu,“ dodal Petr Šatný z CK Alexandria. Ani podle něj nechce nikdo zájezd stornovat.

O útoku žraloka informoval jako první deník Echo24. K tragédi došlo ve čtvrtek odpoledne v letovisku Marsá Alam u Rudého moře. Obětí je podle informací Echo24 muž ve věku 41 let, který byl v Egyptě na dovolené se svou rodinou, manželkou a dětmi. Jeho žena měla být svědkem svědkem toho, jak mořský dravec na jejího muže zaútočil. Okolnosti úmrtí českého turisty vyšetřuje egyptská policie.

„Napadl ho pravděpodobně žralok v hlubší vodě pod molem,“ sdělil mluvčí Exim Tours Stanislav Zíma. Egyptské úřady podle něj zadržely v pátek poblíž místa neštěstí obchodní loď s dobytkem, jejíž posádka je podezřelá, že přes zákaz házela uhynulá zvířata do moře. Zíma v sobotu uvedl, že rodině zesnulého přeobjednala letenky, domů by tak měla odletět ještě týž den.

Čtěte také: Tragédie na dovolené. Českého turistu usmrtil v Egyptě žralok

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.