1 Messenger pro děti

Dozor rodičů a žádné reklamy. Facebook spustil Messenger pro školáky

, NOVÉ

Témata: , ,

Aplikace Messenger Kids, kterou představila sociální síť Facebook, umožňuje dětem od 6 do 12 let komunikovat on-line pod dohledem rodičů. Vlastní účet na Facebooku si nyní smí založit děti až od 13 let. Testovací verze Messengeru pro děti byla spuštěna ve Spojených státech na mobilních zařízeních iOS a lze díky ní mimo posílání zpráv provozovat také videochat.

Produktový manažer Facebooku Loren Cheng pro agenturu AFP uvedl, že Facebook vnímal poptávku po „aplikaci na zasílání zpráv, která by umožňovala dětem spojit se s těmi, koho mají rády, a současně zajišťovala takovou úroveň dohledu, jakou požadují rodiče“.

Na tvorbě aplikace se podle něj podílelo přes 12 odborných poradců a Facebook při ní využil i svůj vlastní výzkum. Během jejího vývoje spolupracoval také s rodinami a jejich dětmi.

Sami rodiče totiž vybírají, s kým dítě naváže kontakt, komunikace s neschválenými uživateli není možná. V novém messengeru také chybí reklama a nedá se přes ní nakupovat. Její užívání nepodléhá žádné personalizaci osobních dat.

„Chceme pomoci přitom, aby první zkušenosti, které naše děti zažijí při používání technologií, byly pozitivní, bezpečné a aby odpovídaly jejich věku. Věříme, že když je naučíme používat technologie správně, přispěje to i k jejich lepším zkušenostem později, jak porostou,“ uvedla firma.

Tablet nebo smartphone používá v současné době 93 % dětí ve věku 6 až 12 let. „Mnozí z nás, co působíme ve Facebooku, jsme také rodiče a zřejmě nejsme jediní, kdo si uvědomuje, že naše děti začínají s internetem stále v ranějším a ranějším věku,“ uvedl Facebook v prohlášení k uvedení nového Messengeru.

Čtěte také: Imámka viní dánského poslance z vydírání. Hrozil, že zveřejní její intimní fotky

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.