6 Zemanovy výroky

Němcová převzala „květiny díků“ za odchod při Zemanově projevu

, AKTUALIZUJEME

Témata: ,

Za demonstrativní odchod ze sálu během inauguračního projevu prezidenta Miloše Zemana předala poslankyni Miroslavě Němcové stovka lidí „květiny díků“. Dojatá Němcová poděkovala za květiny i za velké množství mailů, které jí po odchodu z inauguraci přišly. „Je to poprvé, co za dvacet let svého působení ve sněmovně zažívám takovou reakci,“ uvedla Němcová v krátké řeči.

Květiny lidé předávali poslankyni Němcové na Malostranském náměstí v Praze. „Ti, kteří z nejrůznějších důvodů přijít nebo přijet nemohli, měli možnost přispět na transparentní účet a ze všech vybraných peněz se nakoupily květiny u několika menších, lokálních květinářství,“ uvedla pro Echo24 organizátorka akce Eliška Pomyjová. Hlavním dárkem pro Němcovou byla 100 růží v barvách trikolóry.

Organizátoři považují odchod Němcové ze sálu za elegantní připomenutí hodnot a tradic demokratických principů, uvedli v tiskové zprávě. „Vážíme si tohoto projevu lidství, za který chceme poděkovat primárně první dámě, která ze sálu odešla, paní Miroslavě Němcové. Věříme, že někdy stačí malé gesto, aby se do společnosti vrátila odvaha a důvěra v principy a hodnoty demokracie,“ uvedli organizátoři. Akci inicioval Tomáš Konečný.

O odchodu Němcové ze sálu jsme psali zde. Poslankyně a několik dalších zákonodárců při inauguračním projevu prezidenta Miloše Zemana 8. března opustilo sál poté, co Zeman zaútočil na některé média, stranu TOP 09 a na podnikatele Zdeňka Bakalu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: Měla bych z toho infarkt, vysvětlovala Němcová odchod ze sálu

Zeman při inauguraci útočil na Bakalu a média. TOP 09, Němcová a část lidovců odešla

Babiš je predátor a měl by odstoupit, říká Němcová z ODS

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.