1 Reakce na Trumpovo rozhodnutí

Uznejte Jeruzalém za hlavní město Palestiny, nabádá Erdogan svět

NOVÉ

Témata: , ,

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na středečním summitu islámských zemí vyzval světové mocnosti, aby uznaly Jeruzalém za hlavní město Palestiny. Informovala o tom agentura Reuters. Reagoval tak na to, že americký prezident Donald Trump se minulý týden rozhodl uznat Jeruzalém za metropoli Izraele.

Erdogan v úvodním projevu na mimořádném zasedání Organizace islámské spolupráce (OIC) v Istanbulu řekl, že rozhodnutí USA je odměnou za izraelské „teroristické činy“. Erdogan zdůraznil, že Izrael je okupačním a teroristickým státem.

Změnu statusu Jeruzaléma, který nebyl z mezinárodněpolitického hlediska dořešen, a to v neprospěch Palestinců, označil Erdogan za překročení nejzazší meze, za kterou muslimské státy nemíní ustoupit. Proto vyzval USA, aby zvrátily svoje „nelegální a provokativní rozhodnutí“.

Erdogan rovněž řekl, že je nezbytné urychlit proces zařazení palestinské autonomie do všech mezinárodních smluv.

Palestinský vůdce Mahmúd Abbás, který ovládá palestinská území na Západním břehu Jordánu, na konferenci prohlásil, že „celý svět“ odmítá Trumpův krok.

Čtěte také: Erdogan: „Izrael je teroristický stát, který vraždí děti.“ Netanjahu odmítá jeho kázání o morálce

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.