1 BABIŠ SE NEZÚČASTNÍ KONFERENCE

Babiš zrušil účast na mnichovské konferenci. Je nachlazený

NOVÉ

Témata: , ,

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) zrušil kvůli nachlazení účast na bezpečnostní konferenci v Mnichově, která se koná o víkendu. Řekla mluvčí vlády Barbora Peterová. Českou republiku budou na akci reprezentovat ministryně obrany Karla Šlechtová (za ANO) a šéf diplomacie Martin Stropnický (ANO). Ministra zahraničí čeká na místě několik bilaterálních schůzek.

„Premiér zrušil cestu ze zdravotních důvodů,“ řekla novinářům Peterová. Babiš se podle ní potýká s nachlazením. Rozhodnutí o zrušení účasti padlo během dneška. Ještě ráno se plánovalo setkání Babiše s novináři před cestou.

Tiskový odbor úřadu vlády neinformoval o tom, že by se kvůli nachlazení rušily další body Babišova programu. Premiér se dnes zúčastnil jednání vlády, které začínalo v 08:00. V 15:00 ho čeká jednání o evropské agendě. Ve čtvrtek dopoledne se Babiš má zúčastnit zahájení veletrhu cestovního ruchu.

Někteří opoziční politici v úterý upozorňovali na to, že reputaci České republiky v zahraničí škodí, že premiér Babiš je podezřelý ze spolupráce s komunistickou státní bezpečností. Bratislavský krajský soud v úterý v obnoveném řízení zamítl Babišovu žalobu, že je v archivních svazcích někdejší československé tajné policie veden jako agent neoprávněně.

Šéf diplomacie Stropnický letí do Mnichova z neformálního setkání ministrů zahraničí EU, které se ve čtvrtek a pátek koná v Bulharsku. V sobotu se Stropnický postupně sejde s prvním místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem, ministrem zahraničí Ukrajiny, Makedonie a Gruzie.

Mnichovská konference patří k nejvýznamnějším setkáním politiků a expertů k tématu bezpečnosti. Letos jsou potvrzenými hosty například izraelský premiér Benjamin Netanjahu, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, ukrajinský prezident Petro Porošenko nebo americký ministr obrany James Mattis. Tradičně budou přítomni také vrcholní představitelé německé vlády včetně kancléřky Angely Merkelové. Babiš minulý týden po setkání s prezidentem Milošem Zemanem řekl, že na konferenci chce potvrdit zakotvení České republiky v EU a NATO.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

ČTĚTE TAKÉ: Soud jsem vyhrál a vyhraju ho znovu, říká Babiš ke sporu o evidenci u StB


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.