Ministerstvo zahraničí gratuluje k vítězství ve Hře o trůny. A vyzradilo konec

Hra o trůny

Ministerstvo zahraničí gratuluje k vítězství ve Hře o trůny. A vyzradilo konecAktualizujeme 4
Domov
Sdílet:

POZOR, UVNITŘ SPOILER. Nečekaný facebookový příspěvek se objevil na oficiální stránce českého ministerstva zahraničí. To totiž gratuluje k vítězství bájnému Západozemí z kultovního fantasy seriálu Hry o trůny, jehož poslední osmá série se právě odvysílala.

„Ministerstvo zahraničních věcí vítá ukončení dlouholeté občanské války v Západozemí. Zvolení Brandona Starka vnímáme jako pozitivní krok k posílení stability království a pro zlepšení životních podmínek obyvatelstva,“ uvedl Černínský palác na svém Facebooku.

Ministerstvo tak chtělo odlehčit témata, o kterých obvykle na sociální síti píše. „Vzhledem k velké diskusi okolo seriálu, který vlastně řeší diplomacii, nám to přišlo jako adekvátní odlehčení témat, o nichž obvykle píšeme. Nebyl za tím žádný další záměr,“ uvedl pro Echo24 mluvčí českého ministerstva zahraničních věcí Robert Řehák.

Foto:

Foto: Printscreen/Ministerstvo zahraničních věcí České republiky

V komentářích pod příspěvkem se ale objevila kritika některých uživatelů, že Černínský palác vyzradil vyústění seriálu. „Pěknej spoiler ani ne den po premiéře,“ zní jeden z nich. Že by šlo o spoiler, ale Černínský palác odmítá. „Spoiler to rozhodně nebyl – počkali jsme do druhého dne po odvysílání posledního dílu v ČR. Facebookový profil vnímáme jako místo, kde je možné uplatnit i odlehčený přístup a dle reakcí víme, že to tak i lidé chápou,“ uvedl Robert Řehák.  

Jiní uživatelé Facebooku reagovali v podobně odlehčeném duchu. „Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli se teď změní vízová politika pro vstup do šesti/sedmi království? Prozatím bylo takřka nemožné vízum sehnat,“ napsal do komentářů jeden z nich.

Příspěvek Černínského paláce ke kultovnímu seriálu sdílela i britská ambasáda v Praze. Do komentáře pod něj citovala repliku ze závěrečného dílu. „Sláva Branu Zlomenému, prvnímu svého jména, králi šesti království,“ napsala ambasáda.

Závěrečná osmá série seriálu přitáhla více diváků než předchozí sedmá. V průměru každou epizodu finálové série podle magazínu Entertainment Weekly vidělo 43 milionu lidí, což je oproti sedmé řadě o deset milionů více. Do tohoto čísla jsou započítána i pozdější zhlédnutí.

Dále čtěte:

VIDEO: Příliš tmavá bitva ve Hře o trůny? Fanoušci si rozhodující pasáže zesvětlili

Hra o trůny: těžký život autorů televizních seriálů

FOTO: Vaše vláda končí, objevilo se u ministerstev i Hradu. Finále Hry o trůny začíná

Sdílet:

Hlavní zprávy

Zlo není duševní choroba

KOMENTÁŘ

David K., který koncem minulého roku vraždil na pražské filozofické fakultě a v Klánovicích, nezabíjel z ideologických motivů a nebyl nějakým způsobem ...

00:07

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články