2 Setkání Němcové se Zemanem

Zeman začal diskuze s budoucími ministry. Ty staré prý zná dobře

NOVÉ

Témata: ,

Prezident Miloš Zeman dnes přijal na zámku v Lánech kandidátku na ministryni práce a sociálních věcí Jaroslavu Němcovou (ANO). Na twitteru o tom informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Němcová je první z nováčků v nové menšinové vládě Andreje Babiše (ANO), s nimiž se chce Zeman postupně setkat. Další setkání má naplánováno na dnešních 15:00.

Zeman už dříve avizoval, že vládu jmenuje poté, co se setká se všemi novými kandidáty na vládní posty. S pokračujícími ministry Richardem Brabcem, Robertem Pelikánem, Danem Ťokem, Martinem Stropnickým a Karlou Šlechtovou se nesejde, což zdůvodnil tím, že kvůli dřívějšímu termínu jmenování vlády na to není čas, navíc je všechny zná a je s jejich prací spokojen.

Němcová je středočeskou radní pro zdravotnictví. V této souvislosti nedávno uvedla, že pokud se stane ministryní, funkce v krajské radě se vzdá. O tom, zda složí i zastupitelský mandát, se ještě poradí. Po nástupu na ministerstvo by chtěla prosazovat základní programové priority hnutí, například záležitosti týkající se seniorů, rodinné politiky a zaměstnanosti.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Zeman přijal demisi vlády, prozatímně ji pověřil výkonem funkce

Česko zaplavily Zemanovy billboardy. Kampaň neexistuje, tvrdí Nejedlý

Echo 24 notifikace

Echo 24 pro vás vždy vybírá to podstatné. Pro odběr upozornění ve formě push notifikací je třeba nastavit odebíraná témata.
Náčítání témat

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.