1 Čistky ve vládě

Náměstci vyhození Babišovou vládou chtějí dát případ před soud

NOVÉ

Témata: ,

Na konci minulého roku zrušila vláda premiéra Andreje Babiše přes sedmdesát pracovních míst na ministerstvech. Někteří, kterých se to týká, nyní mluví o podání případu k soudu. Mezi nimi jsou například bývalí náměstci z ministerstva financí a zemědělství Ondřej Závodský a Jiří Jirsa.

U nynějšího náměstka ministra vnitra Josefa Postráneckého si na situaci stěžuje část vyhozených pracovníků z ministerstev. Stížnost Jiřího Jirsy byla ale zamítnuta, Ondřej Závodský se vůči změně, která proběhla v prosinci, odvolal. „Jestliže pan Postránecký v plném rozsahu nevyhoví mému návrhu na to, aby ta změna byla zamítnuta, pochopitelně se obrátím na soud,“ řekl pro server Seznam Ondřej Závodský.

Kromě odvolání Závodského musí Postránecký řešit ještě další případy úředníků, kteří pracovali na ministerstvu práce. Jmenovitě to je Robert Baxa, Martin Kučera a Petr Hejduk.

Poškození úředníci se shodují na účelovosti tohoto kroku Babišovy vlády. „Změna byla naprosto zjevně účelová, jak sama paní ministryně mi řekla, že se mnou spolupracovat nechce,“ dodal pro server Seznam Ondřej Závodský.

Postránecký má dle svých slov třicet dnů na vyjádření, dalších komentářů se ale zdržuje.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.