1 Fico se opřel do Kisky

Kiska? Prázdná bublina, která nadává na vlastní stát, prohlásil Fico

NOVÉ

Témata: , ,

Předseda nejsilnější slovenské vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) a někdejší premiér Robert Fico označil současného prezidenta Andreje Kisku za „prázdnou bublinu“, která nadává na vlastní stát. Slovensko potřebuje jiného prezidenta, kterého budou přijímat ve světě, prohlásil Fico, Kiskův častý kritik, v televizi TA3.

Šéf Směru-SD také prezidenta obvinil z toho, že kdyby měl výkonné pravomoci, „navozil by na Slovensko tisíce migrantů“. Fico patřil mezi odpůrce paktu o migraci OSN, který slovenská vláda, stejně jako už dříve ta česká, nedávno odmítla. Kiska během debat o migračním paktu slovenským politikům připomínal, že dohoda jejich zemi neukládá žádné povinnosti ohledně přijímání migrantů a kritizoval je za to, že mnohé z nich slovo „migrace“ žene k populistickým vyjádřením.

Slováci budou na jaře příštího roku v přímé volbě vybírat nového prezidenta. Kiska už dříve oznámil, že se o znovuzvolení ucházet nebude. Směr ještě žádného kandidáta nenominoval, ale podle Fica to bude známý člověk, který „nebude potřebovat kampaň“.

Vztahy mezi Kiskou a Ficem, kterého současná hlava státu porazila před čtyřmi lety ve druhém kole prezidentských voleb, jsou dlouhodobě napjaté. Vyhrotily se zejména letos v zimě během krize po vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, kdy se ukázalo, jak hluboká je nedůvěra Slováků ve stát. Fico v březnu na post premiéra rezignoval.

Čtěte také: Kiska se v prohraném soudu o pozemky pod Tatrami neodvolá

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.