1 ŠKOLSTVÍ V USA

Univerzita v USA zaplatí ze svého studium všem studentům medicíny

, NOVÉ

Témata: , , ,

Prestižní New York University se rozhodla všem současným a budoucím studentům medicíny odpustit vysoké platby za studium. Roční poplatek v letošním roce činí 55 000 dolarů (kolem 1 200 000  Kč). Univerzita chce studenty oprostit od dluhů a umožnit jim tak vybrat si svobodně svou specializaci. Informoval o tom server CNN.

Kolem 75 % studentů medicíny v USA absolvovalo v roce 2017 s dluhem. V průměru každý student dlužil 191 000 dolarů (kolem 4 200 000 Kč). „Dluh může spoustu lidí odradit. Jeden z nich by mohl být tím, kdo najde lék na rakovinu. Pro nás je důležité mít na škole ty nejlepší možné uchazeče a společnost si nic menšího nezaslouží,“ řekl pro CNN Rafael Rivera z New York University. 

Kromě toho, že může dluh odradit případné uchazeče o studium, kterých je navíc nedostatek, chce tímto krokem univerzita vyřešit další problém. Řada studentů si vybírá sice méně atraktivní, ale lépe placené obory lékařství, aby se mohla velkých dluhů zbavit. „Chceme, aby si studenti vybírali specializace, které jsou jejich vášní,“ dodal Rafael Rivera.

Zástupci univerzity si dali za cíl udržet prozatím program na příštích 11 let. Zatím se jim podařilo získat 450 milionů dolarů z potřebných 600 milionů. „Naším cílem bylo získat dost peněz na to, abychom studentům umožnili absolvovat s co možná nejmenším dluhem,“ řekl CNN jeden ze zástupců univerzity Robert Grossman.

Studentům tak univerzita uhradí velkou část nákladů. Náklady na ubytování a jiné životní náklady už si studenti musí uhradit sami. New York University nabízí dva studijní programy, tradiční čtyřletý a kratší tříletý. 


Čtěte dále: Známou profesorku vyhodili pro sexuální obtěžování studenta. Feministky protestují

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.