6 Uvnitř fotogalerie

Výstavba nových bytů a hotelu za dvě miliardy vzniká na Lipně

Nové

Témata: ,

Na břehu Lipna vznikne komplex bytů a hotelu. Součástí komplexu bude i stopadesátimetrové molo s jezerním vyhřívaným bazénem, promenáda s obchody a také pětihvězdičkový hotel s wellness a spa, restaurací a vinotékou. V rámci soutěže Realitní projekt roku 2018, získal projekt MOLO Lipno Resort cenu veřejnosti v kategorii Nejlepší projekt v Jihočeském kraji.

MOLO Lipno Resort – Developer, společnost REALACTIVA společně se společností LUXENT- Exclusive Properties oznámili zahájení prodeje bytů v projektu MOLO Lipno Resort. Zahájení výstavby resortu je plánováno na březen 2019 a jeho kolaudace na konec roku 2020. 

Autorem architektury, zasazené do šumavské přírody na břehu Lipna, je mezinárodní architektonický ateliér Chapman Taylor a jeho pražský tým pod vedením architektů Jona Halea a Jana Pokorného.

„Součásti komplexu je také pětihvězdičkový hotel s prémiovým wellness a spa, restaurací s mezinárodní kuchyní, bary, concierge službami a soukromým MOLO Beach Clubem. Pro rezidenty bude k dispozici rovněž klubová půjčovna sportovního vybavení, beach volejbalové hřiště a správcovské služby. MOLO Lipno Resort bude vynikat svou kvalitou, luxusem, komfortem a službami, podobně jako resorty v Rakousku, Švýcarsku či Itálii u jezera Como,“ uvedla mluvčí projektu MOLO Lipno Resort Martina Jašková.

„Na detailech záleží a mnohdy jsou nároky na standard druhého bydlení dokonce vyšší, i když lehce odlišné. Smyslem druhého bydlení je docílit stejně vysoké životní úrovně, jakou máte doma, byť v něm nutně nemusíte trávit tolik času,“ dodala Martina Jašková s tím, že je velká poptávka po specifických službách víkendové relaxace.

„Atraktivita druhého bydlení roste, dosavadní zájem to potvrzuje. V letošním létě jsme připravili pro návštěvníky lokality MOLO Lipno showroom s modelem projektu, jeho prezentací a také koktejlovým barem, u kterého jsme potkali mnoho zájemců z tuzemska a také sousedního Rakouska a Německa,“ uvedla Šárka Tichá z Luxent – Exclusive Properties. „Žijeme v rychlém životním tempu, a možnost být v klidu, v přírodě a v pohodlí víkendového domova se stává přirozenou potřebou, kterou naši klienti vyhledávají. V současné době máme díky naší letní kampani mnoho vážných zájemců a zároveň zahajujeme veřejnou nabídku těchto exkluzivních bytů,“ dodala.

Projekt v číslech: plánovaná investice je cca 1,7 miliard korun a rozsah 24 000 m2. Počet bytových jednotek je 79 bytů a pokojů v hotelové části 120. Předpokládaný termín kolaudace bytové části je prosinec 2020 a hotelové části prosinec 2021.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: FOTOGALERIE: Vítězem ceny za architekturu je Administrativní budova ve Strančicích

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.