1 Rasismus u britského běžce?

Německý policista mě rasově obtěžoval, tvrdí čtyřnásobný olympijský vítěz

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Čtyřnásobný olympijský šampion a držitel šlechtického stavu Sir Mo Farah tvrdí, že byl na letišti v Mnichově „rasově obtěžován“ německým policistou. Britský běžec původem ze Somálska to sdělil na svém instagramovém účtu. Ve videu říká, že je rasisticky urážen policistou, který ho během natáčení tahá za bundu.

„Smutné vidět rasové obtěžování v tento den a roce 2018,“ napsal k videu na svém Instagramu britský olympionik.

Britský atlet ve svém videu nejprve své fanoušky informuje, že jej na letišti v Mnichově obtěžuje tamní policista. „Čisté, čisté obtěžování,“ říká ve videu Farah, zatímco jej k jeho odletové bráně odvádí zmíněný policista. Farah jej několikrát upozorňuje, že ho nemusí strkat ani se ho dotýkat. Policista však nepřestává a později ve videu navíc britského olympionika táhne za bundu směrem k bráně jeho letu. Na Farahovy výtky, že se jej nemůže dotýkat policista reaguje, že může a atletovy výtky ho nezajímají.

„Toto odpoledne došlo k incidentu na německém letišti, když Mo cestoval zpět do svého tréninkového kempu v Etiopii. Mo cítil, že celý incident byl rasově motivován, a že s ním policista na letišti nespravedlivě zacházel,“ řekl Farahův mluvčí médiím. Farah přes Mnichovské letiště cestoval z Británie do Etiopie, kam letěl kvůli přípravě na Londýnský maraton, který se koná 22. dubna.

Mo Farah se proslavil svými výhrami na olympiádě v Londýně a Riu de Janeiro. Na obou olympijských hrách zvítězil v závodech na 5 a 10 tisíc metrů, čímž získal čtyři zlaté medaile. Je také mnohonásobným šampionem z mistrovství světa v atletice. Za své úspěchy a reprezentaci Velké Británie byl rodilý Somálec v roce 2017 královnou Alžbětou povýšen do šlechtického stavu a může tak užívat titul „Sir“.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Policie obvinila muže, který dal dceři basebalovou pálku a učil ji rasismu

Mugabe dal zatknout všechny olympioniky. Nezískali v Riu medaili

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.