češky dominovaly

Češky postupují do semifinále Fed Cupu. Rozhodující bod uhrála KvitováNOVÉ
Petra Kvitová Foto:

1

České tenistky podesáté za sebou postoupily do semifinále Fed Cupu. V utkání prvního kola Světové skupiny vedou doma nad Švýcarskem už 3:0, když rozhodující třetí bod přidala v dnešním souboji týmových jedniček Petra Kvitová. Vítězka turnaje v Petrohradu z minulého týdne porazila v pražské O2 areně Belindu Bencicovou 6:2 a 6:4.

České tenistky vyhrály první kolo v nejkratším možném čase hned po třech dvouhrách, i když jim kvůli střevní viróze chyběla jednička a světová pětka Karolína Plíšková. V semifinále 21. a 22. dubna změří svěřenkyně kapitána Petra Pály síly s vítězem utkání mezi Běloruskem a Německem.

Kvitová prožila úspěšný návrat do Fed Cupu, který nehrála od předloňského finále kvůli následnému zranění ruky po přepadení neznámým útočníkem. Česká hráčka nejprve porazila v sobotu ve třech setech Viktoriji Golubicovou a dnes vyhrála i svůj druhý singl o tomto víkendu. Jeden bod přidala Barbora Strýcová, která v sobotu stejným výsledkem jako Kvitová přehrála Bencicovou.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.