1 Migrace do Německa

Do Německa letos přišlo ze sousedních států 18 tisíc migrantů. Přes Česko 1905

NOVÉ

Témata: ,

Německo řeší tranzitní centra u hranic s Rakouskem, na kterých se shodla kancléřka Angela Merkelová s šéfem CSU Horstem Seehoferem. List Rheinische Post s odvoláním na záznamy spolkové policie zjistil, že za prvních pět měsíců letošního roku přešla z Rakouska jen malá část lidí z více než 18 tisíc, kteří vstoupili na území Německa ilegálně. Trasu přes Česko volilo ještě méně uprchlíků.

Podle těchto údajů se do Německa dostalo přes hranice s jinými státy 73 procent nezákonně cestujících osob. Od května policie registrovala celkem 18024 takto postupujících lidí, přičemž na oblast kolem rakouských hranic jich připadá 4935.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer chce ve Vídni přesvědčit rakouského kancléře Sebastiana Kurze o správnosti své kompromisní dohody s kancléřkou Angelou Merkelovou spočívající ve zřízení tranzitních center, odkud mají být vraceni migranti registrovaní jinde v EU. To však vyžaduje i součinnost Rakouska.

Podle statistik německé policie, na něž se odvolává Rheinische Post, v prvních pěti měsících letoška přišlo ilegálně do Německa 2039 lidí ze Švýcarska, 1905 přes Česko a 1622 přes Francii. Na letištích bylo zjištěno 3747 takovýchto osob.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Spor urovnán. Merkelová a Seehofer se dohodli na kompromisu kolem migrace


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.