1 ostudné krádeže

Švýcarská policie zadržela dva Čechy, v kostelech kradli milodary

NOVÉ

Témata: ,

Švýcarská policie zadržela dvojici Čechů, kteří v kostelích alpské konfederace vykrádali kasičky na milodary. Oba se ke krádežím přiznali, napsal portál Graubünden Online. Celková škoda podle úřadů činí několik stovek franků (několik tisíc korun).

Čechy ve věku 20 a 23 let, kteří si původně přijeli do Švýcarska hledat práci, policie zastavila k rutinní dopravní kontrole v obci Tavanasa v kantonu Graubünden na východě země. Při prohlídce ale objevila velké množství mincí a bankovek.

Muži se následně přiznali, že peníze jsou z kostelních kasiček a že v několika kantonech takto vykradli asi 40 kostelů. Uvedli také, že si pro přístup do kasiček vyrobili zvláštní nářadí.

Čtěte také: Skandál v Austrálii: Vojáci měli v Afghánistánu na voze nacistickou vlajku

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.