Starostka odmítla návštěvu Babišových ministryň. „Foťte se před Penamem,“ vzkázala jim

PŘEDVOLEBNÍ KAMPAŇ

Starostka odmítla návštěvu Babišových ministryň. „Foťte se před Penamem,“ vzkázala jim
Alena Schillerová a Klára Dostálová. Foto: Úřad vlády ČR
1
Domov

Echo24

Starostka krkonošského městyse Mladé Buky Lucie Potůčková (STAN) odmítla přijmout návštěvu Babišových ministryní Kláry Dostálové a Aleny Schillerové (obě za ANO). Členky vlády chtěly v rámci svého PR navštívit místní školu, která byla zrekonstruována z evropských peněz. Lucie Potůčková ale návštěvu obou političek odmítla s tím, že je před volbami.

„Tak se ke mně chtějí přijet blejsknout Klára Dostálová z ministerstva pro místní rozvoj a Alena Schillerová z ministerstva financí. Prý že máme krásný projekt z Integrovaného operačního programu (IROP). Nene, děvenky. Sami jsme jako obec postavili, sami jsme zařídili a děkovat budeme pouze EU directissimo. Škole je přes léto zavřená a vetřelce do ní nepouštíme,“ vzkázala starostka političkám spjatým s vládním hnutím miliardáře Andreje Babiše.

Lucii Potůčkové se nelíbí to, že obě ministryně chtěly přijet v rámci letní předvolební kampaně. „Myslím si, že to před volbami není úplně vhodné, i z toho hlediska, že kandiduji za STAN. Ale to asi není ten hlavní důvod, udělala bych to totiž asi i bez toho. Nelíbí se mi to, že PR pomoc státu přichází v době, kdy je to všechno hotové. Kdyby třeba přijela jen Klára Dostálová, která je ministryní řídícího orgánu, tak to beru, ale že prostě přijedou s Alenou Schillerovou, jejíž ministerstvo k tomu nemělo žádný příspěvek, to se mi nelíbí,“ řekla Potůčková deníku Echo24 s tím, že by pochopila také to, kdyby do zrekonstruované školy přijel začátkem září třeba ministr školství.

„Volala mi paní ze sekretariátu ministerstva pro místní rozvoj s tím, že paní Dostálová si bude dělat cestu do tohoto regionu, že tu má na programu asi víc projektů z IROPu, které by chtěla navštívit. A já to beru, ona je zastupitelka Královéhradeckého kraje, takže ona o nás má velmi dobrý přehled, to je v pořádku. Já jsem je ale odmítla, řekla jsem, že se mi to nelíbí a že to podporovat nebudu,“ uvedla Lucie Potůčková.

Ta v nadcházejících volbách kandiduje za opoziční STAN, které je společně s Piráty v současnosti největším soupeřem pro „Tyto volby považuji za důležité, zlomové a nechci k tomu nějak přispívat, a to i vzhledem k tomu, jaký obě ministryně zastávají postoj vůči Evropské unii,“ dodala Potůčková. Co konkrétně jí na postoji obou ministryní vadí, nezmínila. Ministryně Dostálová však v minulosti kritizovala například práci auditorů Evropské komise, kteří vypracovávali zprávu ke střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Dostálové ministerstvo si následně s auditory dopisovalo a posílalo připomínky.

Obě Babišovy ministryně se tak v Mladých Bukách nebudou moci v rámci předvolební kampaně vyfotit na své sociální sítě. Jak Dostálová, tak Schillerová jsou aktivní na Facebooku či Twitteru. Alena Schillerová je rovněž populární na Instagramu, kam několikrát denně publikuje své fotografie, které doprovází zásadně pozitivními zprávami a údajnými úspěchy vlády. To, že je starostka Mladých Buků odmítla do svého městyse pozvat, ani jedna z ministryní nekomentovala.