1 Ringo Starr obdržel Řád britského impéria

Ringo Starr povýšil. Je z něho sir Ringo

NOVÉ

Témata: ,

Britský princ William dnes povýšil do šlechtického stavu bubeníka slavné kapely Beatles Ringo Starra. Jeho kolegovi z kapely Paulovi McCartneymu se této pocty dostalo v roce 1997. Sedmasedmdesátiletý rodák z Liverpoolu se zúčastnil dnešní slavnostní ceremonie v Buckinghamském paláci. „Znamená to hodně, je to uznání toho, co jsem dělal. Přijal jsem to s radostí,“ sdělil Starr.

Roku 1965 dostala celá kapela Řád britského impéria a Starr řekl, že dnes své kolegy postrádal. „Dnes, o samotě, jsem se trochu třásl,“ řekl. Před 53 lety udělení řádu čtveřici mladých hudebníků vyvolalo smíšené pocity. Rock’n’roll ještě vyvolával nedůvěru a několik těch, kdo řád dostali v minulosti, na protest své medaile vrátili. John Lennon později podle BBC přiznal, že všichni byli ze setkání s královnou tak nervózní, že v Buckinghamském paláci vyhledali toaletu, aby si dali cigaretu. „Kdo že to řekl? Tak tuhle povídačku nebudu dál šířit,“ smál se dnes Starr, když mu to někdo připomenul.

Na ceremoniál s ním dnes přišla jeho manželka Barbara Bachová. Na otázku, zda chce, aby se mu říkalo sir Ringo, hudebník, jehož pravé jméno je Richard Starkey, odpověděl: „To ještě nevím, je to nové a nevím, jak to náležitě užívat.“ Pak se obrátil k reportérovi BBC a řekl: „Ale očekávám, že VY to používat budete.“

O tom, co s příslušným řádem udělá, má Starr jasnou představu. „Budu ho nosit ke snídani,“ prohlásil.Do Buckinghamského paláce nepřišel zcela nepřipravený. Minulý týden prý byl na večeři s McCartneym, který mu udělil pár rad. „Usmívej se,“ řekl mu. Starr nyní žije v Los Angeles.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.