Italové se stali mistry Evropy ve fotbale

EURO 2020

Italové se stali mistry Evropy ve fotbale 2

Italové se stali mistry Evropy ve fotbale, když porazili Anglii až po napínavém penaltovém rozstřelu 4:3. Po základní hrací době a prodloužení byl stav 1:1. Řadu penalt obě mužstva neproměnila.

V penaltovém rozstřelu nevydrželi s nervi a selhali především Angličani Rashford, Sancho i Saka, i když Italům se také úplně nedařilo.

Utkání hned od začátku vzali do režie Angličané, když už ve druhé minutě skóroval Luke Shaw. Za Italy vyrovnal v 67. minutě Leonardo Bonucci. Poté už zápas ztratil na dramatičnosti a vše směřovalo k prodloužení a potažmo k penaltám.