1 Sjednocení času

„První krok ke sjednocení.“ KLDR posunula ručičky o půl hodiny dopředu

, NOVÉ

Témata: , ,

Severní Korea v noci posunula hodiny o třicet minut dopředu, aby se čas shodoval s Jižní Koreou. Severokorejský vůdce Kim Čong – un řekl, že se jedná o „první praktický krok“, aby se obě části Korejského poloostrova „staly jednou“, píše The Guardian.

Kim Čong – un slíbil sjednocení času svému jihokorejskému protějšku Mun Če – inovi na historickém summitu minulý týden. Podle Korejské centrální zpravodajské agentury (KCNA) řekl, že bylo bolestné vidět, jak hodiny na zdi na summitu ukazovaly odlišný čas v Pchjongčchangu a v Soulu.

Severní Korea si vlastní časovou zónu zavedla v srpnu roku 2015. „Ničemní japonští imperialisté pošlapali naši 5000 let starou historii a kulturu a během prosazování neslýchané politiky likvidace korejského národa dokonce i o standardní čas,“ citovala tehdy agentura Reuters oficiální severokorejské zdroje. Po necelých třech letech se čas opět posouvá o půl hodiny dopředu.

Severní a Jižní Korea se na dubnovém summitu dohodly, že budou pracovat na úplném odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova. Žádná konkrétní opatření ale nepředložily. Obě země také budou usilovat o to, aby ještě letos mohla být podepsána mírová dohoda, která by nahradila smlouvu o příměří, jíž skončila korejská válka z 50. let. Podle prohlášení, které bylo vydáno na závěr jednání, jihokorejský prezident Mun Če-in letos na podzim navštíví severokorejskou metropoli Pchjongjang. 

Severokorejský vůdce by se koncem května, případně začátkem června měl setkat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Ten v pátek uvedl, že o času a místě americko-severokorejského summitu bylo rozhodnuto, oznámení přijde brzy. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Oddaní strážci Kim Čong-una. Hypnotický poklus baví internet

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.