1 Rozner a romský tábor

Případné vydání poslance Roznera k trestnímu stíhání sněmovna patrně odloží až na březen

, NOVÉ

Témata: , ,

Sněmovna příští týden zřejmě odloží na březnovou schůzi rozhodnutí o tom, zda vydá poslance SPD Miloslava Roznera k trestnímu stíhání, nebo ne. Schvalovat by mohla jedinou předlohu, jež rozšiřuje finanční kontroly ve veřejné správě na dobrovolné svazky obcí, jejich příspěvkové organizace a na Správu železniční dopravní cesty. Nynější schůze dolní komory bude pokračovat od úterního odpoledne. Skončí pravděpodobně o den později.

Roznera chce policie stíhat za výroky o někdejším romském táboře v Letech u Písku. Rozner v minulosti při kritice rozhodnutí bývalé vlády o odkupu vepřína nedaleko pietního místa v Letech použil spojení „neexistující pseudokoncentrák“. Sněmovní mandátový a imunitní výbor zatím nedospěl k doporučení, jak by mělo plénum s policejní žádostí naložit. Sněmovna ale musí podle zákona projednat policejní žádost na první schůzi potom, co ji dostane. Poslancům tedy nezbude patrně nic jiného než debatu o ní přerušit.

Dolní komora by mohla dokončit druhé kolo debaty o vládní cizinecké novele, jež by mimo jiné dala vládě právo stanovit kvóty pro ekonomické migranty a zavedla by povinné integrační kurzy pro zahraniční pracovníky. Sněmovna projednávání předlohy v souvislosti s ostrou hádkou některých poslanců minulý týden přerušila. Poslanec SPD Lubomír Volný v této souvislosti čelí za svá vyjádření podnětu k zahájení disciplinárního řízení.

V úvodním kole by mohli poslanci pokračovat v debatě o vládních změnách v elektronické evidenci tržeb. Předloha zejména rozšiřuje okruh evidovaných tržeb o obory, které měly před zásahem Ústavního soudu spadat do třetí a čtvrté fáze. Jde zejména o řemeslníky.

Na programu, který ještě může doznat úprav, jsou i některé poslanecké návrhy. Jde například o možnost zavedení provozu metra bez strojvedoucích, o jednodušší povolování stavby menších rybníků nebo o osvobození prvního úplatného převodu bytů v rodinných domech od daně z nabytí nemovitých věcí. Nyní se osvobození týká jen bytů v bytových domech.

Čtěte také: Výbor jednal o vydání poslance Roznera. Policie ho chce stíhat kvůli výrokům o Letech

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.