Udženija vrazila facku zastupiteli Prahy 2, měl vulgárně urážet kolegy

Incident na Praze 2

Udženija vrazila facku zastupiteli Prahy 2, měl vulgárně urážet kolegyNOVÉ
Alexandra Udženija Foto:

Foto: Jan Zatorsky

Domov

tk

Na Praze 2 bylo na začátku týdne živo. Jeden z tamních zastupitelů, Dan Richter, totiž na pondělním jednání měl vulgárně urážet jiné zastupitele a za svůj projev mu místopředsedkyně ODS a jedna ze zastupitelek Alexandra Udženija dala facku. O události informoval časopis Týden.

Podle informací časopisu Týden mělo k vyhrocené situaci dojít poté, co si Richter na jednání vzal slovo a začal ostatním zastupitelům sprostě nadávat. Několik zastupitelů v průběhu jeho projevu kvůli jeho vulgaritám odešlo ze sálu. Richter pokračoval a další zastupitel a jeho spolustraník mu začal lít vodu ze skleničky na hlavu. Když se mělo přistoupit k hlasování, přišla za ním místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a vrazila mu facku.

Udženija redakci Echo24 situaci z pondělního jednání zastupitelstva druhé městské části potvrdila. „Cítila jsem jako svojí povinnost se zastat svých kolegyň,“ řekla Alexandra Udženija redakci Echo24. Richter má dle ní své kolegy v zastupitelstvu dehonestovat dlouhodobě. „Neustále posílá lživé dopisy, trestní oznámení na celou radnici Prahy 2. To už trvá dlouhá léta,“ sdělila Alexandra Udženija pro Echo24. Udženija dále uvedla, že ostatní zastupitelé při Richterových sprostých projevech bouchají do lavic, aby nebyli slyšet vulgarity a upozorňovali ho, ať se na půdě zastupitelstva chová slušně. „Paní Mazancová na něj dokonce už podala trestní oznámení,“ řekla místopředsedkyně ODS pro Echo24.

Richter incident také potvrdil pro časopis Týden a prozradil svůj další postup. „Vedoucímu oddělení správních agend Mgr. Jíchovi z Úřadu městské části Praha 2 jsem poslal stížnost na radní MČ Praha 2 Ing. Alexandru Udženiju a první místopředsedkyni ODS za mé fyzické napadení. Žádám také, aby byla podrobena důkladnému psychiatrickému vyšetření a dále žádám, aby jí Policie ČR odebrala zbraň, pokud nějakou, podobně jako starostka Černochová, legálně drží. Jako zastupitel MČ Praha 2 se cítím být jejím jednáním ohrožen na svém životě,“ uvedl Richter pro Týden.

Richter byl do zastupitelstva zvolen za hnutí OSB (Občané za spokojené bydlení), se kterým se ovšem v roce 2015 rozešel, aby poté zvrátil své vyloučení u soudu. Ten mu tak stranickou legitimaci vrátil. Od té doby je na městské části Prahy 2 coby nezařazený zastupitel.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Poslanci volí předsedy výborů. Obranu povede Černochová, Benda ústavně-právní

Co týden dal, aneb enfant terrible Udženija