1 Skandál humanitární organizace

Zástupkyně šéfa charity Oxfam rezignovala kvůli aféře s prostitutkami na Haiti

NOVÉ

Témata: , , ,

Zástupkyně šéfa britské pobočky mezinárodní charitativní organizace Oxfam se vzdala své funkce v reakci na skandál, kdy humanitární pracovníci využívali prostitutek na Haiti, které v roce 2010 postihlo zemětřesení. Penny Lawrenceová podle agentury AP oznámila, že za aféru přijímá plnou odpovědnost.

Lawrenceová zároveň přiznala, že obvinění z podobného zneužívání dárcovských peněz namířená proti sedmi dotyčným osobám se táhnou už také z jejich předchozí mise v Čadu. Zároveň ale popřela, že by se snažila obvinění těchto zaměstnanců zamést pod koberec.

Zástupci Oxfamu, který je jednou z nejznámějších charitativních organizací na světě, se nyní snaží zamezit škodám, aby se k ní dárci neobrátili zády. Dnes usilovali u příslušných úředníků o záchranu svého podílu z finančních příspěvků Británie na mezinárodní pomoc.

Britská ministryně pro mezinárodní rozvoj Penny Mordauntová v neděli pohrozila, že zarazí přísun financí, pokud Oxfam neodhalí všechno, co ví o obviněních, že někteří pracovníci charity využívali prostitutky, z nichž některé byly dokonce nezletilé

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Rusko se zlobí. Kvůli ministrovi s prostitutkami chce zakázat v zemi YouTube

„Můj otec zařídil tvému 20 miliard.“ Premiérův syn nechtěl platit prostitutku


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.