1

Univerzita nabídne studentům místnost se šťěňátky. Muchlování s nimi prý snižuje stres

,

Témata: , , ,

Leckomu v Nizozemí se to zprvu zdálo jako vtip, fake news, ale není tomu tak. Amsterdamská univerzita (UvA) zřídí pro své studenty během zkouškového týdne koncem října místnost plnou šťěňátek. Z učení a zkoušek vystresovaný student do ní bude moci přijít a muchlováním s pejsky, jejich hlazením by mělo jeho tělo zaktivizovat hormony, jež hladinu stresu sníží. Spolu s tím klesne i tlak a zklidní se tepová frekvence.

S nápadem na zřízení takzvané štěňátčí místnosti (Puppy Room) přišli loni sami studenti, když se měli vyjádřit v dotazníku k tomu, jak by měla vypadat ideální knihovna. Hafani budou totiž k dispozici v objektu univerzitní knihovny. Mezi všemi návrhy získala štěňátčí místnost největší podporu.

Nervy pocuchané ze zkoušek si ale nebude moci s pejsky léčit každý. Byl stanoven strop 160 studentů, přičemž každý z nich bude moci drbat za ouškem a chovat čtyřnožce maximálně 15 minut. Už pouhých 45 minut po jejich vypsání na internetu byly všechny termíny u hafanů obsazeny. Místnost plná štěňat se nicméně otevře na pouhé dva dny vždy na dvě hodiny. Zvířata zapůjčí Amstredamské univerzitě za pouhých 400 eur castingová společnost speciliazující se na zvířata Catvertise.

Zatímco studenti jsou nadšeni, někteří holandští experti na psy nad celým projektem kroutí hlavou. Mají ho za špatný nápad. Za možnou úlevu studentů během zkouškového týdne zaplatí podle nich stresem malí chlupáči, kteří jsou právě v prvních dvaceti týdnech svého života velmi citliví na socializaci a studentů na ně bude přespříliš, říká domácímu listu Algemeen Dagblad cvičitelka psů Suzanne Voskuilová. K její kritice se přidává i vědkyně a expertka na zvířata Suzy Deurincková. Připomíná, že část lidí i špatně chále některé psí projevy. Když třeba štěně vrtí ocáskem, nemusí to značit, že je nadšené, neboť to může být i znamení, že je ve stresu.

Univerzita na štěňátčí místnosti nicméně trvá a slibuje, že o psíky bude skvěle a odborně postaráno. "Blaho štěňat je nevyšší prioritou," uvedlo vedení školy na svém webu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.