Ovčáček se opřel do Štěcha kvůli KSČ. Podle šéfa Senátu je „blbec“
Spor o pietní akt
Na sociálních sítích si vyřizují účty hradní mluvčí Jiří Ovčáček s předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD). Spor se rozhořel kolem dopoledního pietního aktu před budovou Českého rozhlasu, který se změnil v protest proti trestně stíhanému premiérovi a evidovanému spolupracovníkovi komunistické Státní bezpečnosti (StB) Andreji Babišovi (ANO).
Zatímco jeho vystoupení a též předsedy Poslanecké sněmovny Radka Ondráčka (ANO) příchozí doprovodili skandování „Hanba!“ nebo transparenty se slovy „Hlídejme si mantinely demokracie“ nebo „Kdo vládne s komunisty hANObí památku obětí okupace 1968“, Štěchův projev vyslechli v tichosti.
Čtěte také: Vzpomínkový akt k výročí okupace – lidé u rozhlasu Babiše vypískali
Zemanův mluvčí se na Facebooku do předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) opřel. Zdůraznil, že Štěch byl během let 1979 až 1989 členem KSČ a podivuje se, že lidem před rozhlasem to nevadilo a vyslechli jeho projev pokojně. „Co víc charakterizuje křičící nositele nenávisti, kteří ničí vzpomínku na okupaci, než fakt, že při projevu člena normalizační KSČ v letech 1979 až 1989 distingovaně mlčeli!“ napsal Zemanův mluvčí.
Šéf Senátu Štěch na svém Facebooku konstatoval: „Že je Jiří Ovčáček blbec, už dávno vím a nevyjadřuju se k tomu. Po dnešku vím také, že je navíc hluchý. To, že napsal, že lidé vyslechli můj projev v tichosti, to jen potvrzuje.“
Ovčáčkova reakce na Twitteru:
Štěch se zastal veřejnoprávních médií
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) v souvislosti s 50. výročím srpna 1968 zdůraznil roli veřejnoprávních médií pro objektivní informování občanů. Pokusy o diskreditaci České televize, Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře jsou nepřijatelné, řekl Štěch při dnešní pietě za oběti okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy před budovou Českého rozhlasu.
Štěch uvedl, že lidé jsou zaplavováni informacemi ze všech stran a je obtížné se v nich orientovat. „Právě rok 1968 ukázal, jaký zásadní pozitivní význam a roli mohou v kritických chvílích společnosti sehrát veřejnoprávní média,“ řekl. Z nedávné historie by si měla společnost podle něj vzít poučení a vnímat poslání médií veřejné služby z tohoto pohledu.
Pokusy o diskreditaci ČRo, ČT či ČTK označil za nepřijatelné. „Neboť bez nich bychom zůstali odkázáni pouze na soukromá média a těžko bychom rozlišovali objektivní a účelové informace,“ řekl Štěch.
Čtěte také: „Děkuji fanouškům, že nám zvedají preference,“ ukončil Babiš svou agitací pietní projev
V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.