1 Nákup batohů pro vnitro

Na Ukrajině zrušili trestní stíhání syna ministra vnitra. Další z obviněných se přiznal

NOVÉ

Témata:

Ukrajinská protikorupční prokuratura zrušila stíhání syna ukrajinského ministra vnitra Arsena Avakova, který čelil podezření ze zpronevěry státních prostředků ve výši 14 milionů ukrajinských hřiven (více než 11,5 milionu korun). Důvodem je nedostatek důkazů o jeho vině, napsala ve čtvrtek ukrajinská redakce zpravodajského serveru BBC.

Policie Oleksandra Avakova zadržela loni v říjnu. Spolu s ním čelili v případu obvinění i bývalý náměstek ministra vnitra Serhij Čebotar a šéf ukrajinské společnosti Turboseo Volodymyr Lytvyn. Muži podle vyšetřovatelů zpronevěřili peníze při nákupu batohů pro ministerstvo vnitra. Prokuratura kromě Avakova zrušila stíhání i Čebotara. Lytvyn svou vinu přiznal.

Rozhodnutí prokuratury kritizoval ukrajinský národní protikorupční úřad (NABU), podle kterého jde o krok nepochopitelný a nedůsledný. „Letos v dubnu se detektivové z NABU společně se státním zástupcem shodli na tom, že (pro obvinění) byl získán dostatek důkazů,“ cituje BBC z prohlášení úřadu.

Prokuratura kromě nedostatku důkazů argumentuje i přiznáním Lytvyna. Ten při výslechu údajně uvedl, že se činu dopustil sám.

Skandál vedl loni v listopadu k neúspěšným pokusům odvolat Arsena Avakova z funkce ministra. Avakov trval na synově nevině a jeho zatčení označil za politický tlak.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Ukrajina zvažuje zákaz přenosů z fotbalového šampionátu v „zemi agresora“ Rusku

Putin telefonoval s Porošenkem. Bavili se o Donbasu a vězních


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.