1 Soud s vrahem

Řidič Uberu, který v USA zabil šest lidí, dostal doživotí

, NOVÉ

Témata:

Soud ve Spojených státech dnes na doživotí bez možnosti propuštění poslal do vězení řidiče alternativní taxislužby Uber, který v roce 2016 v pauzách mezi rozvážením klientů zastřelil šest lidí. Informovala o tom agentura AP.

Jason Dalton se v lednu přiznal, že v únoru 2016 na třech místech v michiganském městě Kalamazoo, které leží zhruba 250 kilometrů západně od Detroitu, vystřelil po osmi lidech. Šest z nich zabil a dva zranil. Své oběti si vybíral náhodně.

Dalton vraždil v době, kdy čekal na zákazníky k odvozu. Společnost Uber, která zakazuje svým pracovníkům mít u sebe během jízd zbraně, tehdy uvedla, že před střelbou neměla žádné náznaky toho, že by Dalton mohl být nebezpečný. Naopak na něho měla dobré reference.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.