1 Opuštěná zvířata

Buldočci doplácejí na vánoční mánii. Psi jsou po svátcích ve velkém odkládáni pro náročnost péče

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Podle londýnské organizace na pomoc opuštěným zvířatům Battersea Dogs & Cats Home narůstá počet opuštěných buldočků a podobných „roztomilých“ plemen, která se sice celosvětově v předvánočním čase těší obrovské oblibě, ale čím dál více majitelů si následně nemůže dovolit zaplatit účty za veterináře. Záchranné středisko pro domácí mazlíčky zaznamenalo velký příliv plochonosých plemen, jako jsou francouzští buldoci či mopslíci, kteří často mají rozsáhlé zdravotní problémy plynoucí z přešlechtění. 

Roztomile vrásčití francouzští buldoci mají podle odborníků kvůli přešlechtění dokonce i záchvaty,, které jim způsobují závažné respirační problémy. „Říkáme lidem, ať si představí dýchání brčkem – takové je to pro tato plemena, protože jejich dýchací cesty jsou takto úzké,“ řekla podle serveru The Telegraph Alice Christieová, mluvčí domu Battersea Dogs & Cats Home.

Když si majitelé těchto náročně šlechtěných plemen uvědomí, jak je jejich chov nesnadný, skončí jejich domácí mazlíček právě v Battersea. „Často ani ti lidé, kteří je přivádějí, nejsou nezodpovědní majitelé, prostě si nemohou dovolit účty pro veterináře,“ dodala.

Fanoušci Hry o trůny do střediska zase před časem přiváděli husky či malamuty. Ti se stali populární díky úspěšnému seriálu, ale lidé si velmi brzy po pořízení psů uvědomili, jak složitý je jejich výcvik, a také to, že nemohou bez problémů žít ve městech. 

Za rok 2017 bylo přineseno zatím „pouze“ 74 psů husky a malamutů, a tento pokles lze podle Battersea přičíst vzdělávací kampani shrnuto pod heslem „Pes je na život, nejen na Vánoce“. Ta přiměla lidi, aby si dvakrát rozmysleli, než si tato náročná plemena pořídí, nebo je dají někomu pod stromeček.

„Kolem března máme nejvíce darovaných psů nebo těch, co se k nám zatoulají,“ uvedl podle serveru Telegraph manažer Becky Fisher. „I když to nevíme stoprocentně, myslíme si, že to mohou být psi a kočky, které dostali lidé jako vánoční dárky.“

Čtěte také: Medvědi nevědí, že už mají umřít. Příběh jednoho srdceryvného videjka

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.