1 Incident na Slovensku

Sedm pacientů na psychiatrii plánovalo podřezat sestry a utéct

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Sedm pacientů psychiatrické nemocnice mezi třinácti a šestnácti lety plánovalo podřezat sestry a ujet v autě jedné z nich. Na útěk ale upozornili další pacienti. Psychiatrická nemocnice profesora Matulaya v Kremnici na Slovensku po incidentu přijala nová opatření, informuje deník Aktuality.sk.

„Čtyři děvčata a tři chlapci se měli dohodnout, že se v noci pokusí o útěk z léčebny. Plánovali podřezat nebo uškrtit dvě zdravotní sestry a odjet v autě jedné z nich,“ informoval ve čtvrtek deník Nový čas. Ředitel kremnické psychiatrické nemocnice Vladimír Husárček potvrdil, že se měl útěk uskutečnit v úterý 8. května večer.

Personálu ale o plánu řekli další pacienti. „Podle původní verze se chtěli zmocnit klíčů od vchodových dveří a od auta jedné ze sester, po rozhovorech s pacienty vyšly najevo další okolnosti,“ uvedl ředitel Husárček s tím, že konkrétní informace nechce kvůli probíhajícímu vyšetřování sdělovat.

„Co nás do určité míry překvapilo je stupeň organizovanosti tohoto pokusu a jeho přípravy a možná i rozsah, protože doteď to byly vždy pokusy buď individuální, nebo malého počtu osob,“ dodal. Nikdo se nezranil a nedošlo ani ke škodě na majetku. „Takže naše opatření zafungovala a naštěstí se nic zlého nestalo,“ řekl ředitel psychiatrické nemocnice.

Nemocnice na základě incidentu posílí noční služby. „Provedli jsme opatření v personální oblasti, posilnili jsme počet zdravotnických zaměstnanců na noční směně,“ uvedl Husárček. Případem se momentálně zabývá Národní kriminální agentura.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Vraťte nám ředitele! bouří se ‚vrahova‘ léčebna v Dobřanech

Z nového čísla Manželství pro všechny bude zlom, hlavně v přístupu homosexuálních rodin k dětem

Echo týdne: Nevěřte vypravěči, věřte příběhu ● Komentář: Trik s důchody a nemocenskou ● Svět: Karavana a volby do Kongresu ●  Kauza: Nová bojová vozidla pěchoty ● Historie: Truchlivá noc ocelového legionáře

Lidi uvázli v grandiózních prasárnách Nezvládnuté dluhy jsou těžká nemoc. Začínají se konečně řešit?
Jak rodinné podnikání předat? SPECIÁL: Rodinné firmy
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.