1 Incident na Slovensku

Sedm pacientů na psychiatrii plánovalo podřezat sestry a utéct

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Sedm pacientů psychiatrické nemocnice mezi třinácti a šestnácti lety plánovalo podřezat sestry a ujet v autě jedné z nich. Na útěk ale upozornili další pacienti. Psychiatrická nemocnice profesora Matulaya v Kremnici na Slovensku po incidentu přijala nová opatření, informuje deník Aktuality.sk.

„Čtyři děvčata a tři chlapci se měli dohodnout, že se v noci pokusí o útěk z léčebny. Plánovali podřezat nebo uškrtit dvě zdravotní sestry a odjet v autě jedné z nich,“ informoval ve čtvrtek deník Nový čas. Ředitel kremnické psychiatrické nemocnice Vladimír Husárček potvrdil, že se měl útěk uskutečnit v úterý 8. května večer.

Personálu ale o plánu řekli další pacienti. „Podle původní verze se chtěli zmocnit klíčů od vchodových dveří a od auta jedné ze sester, po rozhovorech s pacienty vyšly najevo další okolnosti,“ uvedl ředitel Husárček s tím, že konkrétní informace nechce kvůli probíhajícímu vyšetřování sdělovat.

„Co nás do určité míry překvapilo je stupeň organizovanosti tohoto pokusu a jeho přípravy a možná i rozsah, protože doteď to byly vždy pokusy buď individuální, nebo malého počtu osob,“ dodal. Nikdo se nezranil a nedošlo ani ke škodě na majetku. „Takže naše opatření zafungovala a naštěstí se nic zlého nestalo,“ řekl ředitel psychiatrické nemocnice.

Nemocnice na základě incidentu posílí noční služby. „Provedli jsme opatření v personální oblasti, posilnili jsme počet zdravotnických zaměstnanců na noční směně,“ uvedl Husárček. Případem se momentálně zabývá Národní kriminální agentura.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Vraťte nám ředitele! bouří se ‚vrahova‘ léčebna v Dobřanech

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.