Zemřel pátý český voják zraněný v Afghánistánu

TRAGÉDIE NA MISI

Zemřel pátý český voják zraněný v AfghánistánuNOVÉ 1
Domov

Echo24

Zemřel i poslední z pětice českých vojáků, na které v úterý v Afghánistánu zaútočil sebevražedný atentátník. Uvedlo to ministerstvo obrany.

V Ústřední vojenské nemocnici dopoledne zemřel voják, který byl minulý týden v úterý zraněn při sebevražedném útoku v Afghánistánu. Úterní útok tak má na svědomí pět životů českých vojáků. Muž byl do Česka převezen ve velmi vážném stavu v neděli.

Předtím se v americké vojenské nemocnici v Afghánistánu podrobil několika operacím."Dnes v dopoledních hodinách podlehl v Ústřední vojenské nemocnici Praha následkům zranění rotmistr Jaroslav Lieskovan (1975), který byl v úterý 8. července 2014 při patrole u základny Bagrám v provincii Parván těžce zraněn po útoku sebevražedného atentátníka," uvedlo ministerstvo. 

Hlídka v úterý kontrolovala místo odpaliště raket poblíž spojenecké základny Bagrám. Vojáci mluvili s místními obyvateli, když se mezi nimi odpálil útočník. Útok dále nepřežili četař Ivo Klusák, desátník Libor Ligač, desátník Jan Šenkýř a rotmistr David Beneš, dva afghánští policisté a několik civilistů.

Čtěte také: Toto je pět českých hrdinů, kteří zemřeli v Afghánistánu

Armáda v pondělí uvedla, že padlí budou pohřbeni 17., 18. a 21. července v Chomutově, Hradci Králové, Týništi nad Orlicí a Jičíně. Smuteční obřady se uskuteční s vojenskými poctami.

V noci na neděli čelili čeští vojáci v Afghánistánu dalšímu útoku. Hlídka při něm byla napadena střelnými zbraněmi a protitankovými granáty. Voják ve střelecké věži vozidla utrpěl středně těžká zranění.

Čtěte také: Ostatky vojáků jsou v Praze. Na letišti je uvítaly vojenské pocty

Čtěte také: 24 hrdinů. Čeští vojáci, kteří zemřeli na misích