20 nejlepších fotografií z dronu 2016. Podívejte se

Best of 2016

20 nejlepších fotografií z dronu 2016. Podívejte seFOTOGALERIE
Bazilika sv. Františka z Assisi, Umbria, Itálie. Foto: Foto: Fcatutto / Dronstagram
20
Panorama
Echo24
Sdílet:

Sociální síť Dronstagram, kam uživatelé nahrávají fotografie a videa z dronu, vyhlásila žebříček nejlepších snímků roku 2016. Nabízí neokoukané záběry na města, pláže, sopky, ale i svatbu. Podívejte se na ně v naší fotogalerii.

Dronstagr.am je určený všem fanouškům létání s dronem. Na síti lze najít nepřeberné množství profesionálních i amatérských videí a fotografií, které ukazují svět z trochu jiné perspektivy.

Vítězné fotografie nabízí unikátní pohled na známou brazilskou pláž v Rio de Janeiru Copacabana, fialová levandulová pole v jižní Francii, červená pole s chilli v Indii, ale i třeba na Baziliku svatého Františka z Assisi v Itálii vystupující nadpozemsky z mraků. Drony sledovaly i sportovce – plavce či lyžaře.

Dechberoucí záběr také zachytil uživatel DroneCopters, který se nebál s dronem vlétnout přímo nad kráter aktivní sopky na ostrově Réunion, aby zachytil nebezpečnou žhavou lávu přímo uvnitř sopky. A že drony mohou narušit leteckou přepravu? Uživatel Actua Drone sdílel fotografii ptáka, kterého dron překvapil.

Létání s dronem nicméně není bez omezení a v Česku se řídí přesně danými pravidly a zákony. Třebaže rekreační „pilot“ dronu nepotřebuje žádné povolení, musí respektovat určitá nařízení. Je totiž účastníkem leteckého provozu ve stejném smyslu jako chodec účastníkem silničního provozu. Během řízení musí v první řadě udržovat se strojem vizuální kontakt. Měl by myslet na to, že i když je dron hmotnostně lehký, v případě pádu může někomu způsobit zranění nebo škodu. Za to všechno by byl pilot zodpovědný.

Bezpilotní letouny je možné provozovat v bezpečné vzdálenosti od lidí (doporučených 50 metrů), od budov (150 m) a hustě obydlených oblastí (150 m). Samozřejmostí je, aby drony nenarušovaly letecký provoz, proto se nesmí vyskytovat ve vzdálenosti menší než 5,5 kilometrů od letišť. Aby se dron vyhnul leteckému provozu i mimo letiště, nesmí létat výše než 100 metrů nad zemí. V neposlední řadě je létání s drony povoleno jen mimo zakázané (např. jaderné elektrárny), omezené, vyhrazené, rezervované nebo nebezpečné prostory, mimo ochranná pásma, chráněná území nebo vodní zdroje.

Čtěte také: Našli jste pod stromečkem dron? Moc si s ním legálně nezalítáte

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články