1 Právnická firma

Petr Zákoucký povede Energetickou praxi Dentons, právnická kancelář posiluje v energetice

NOVÉ

Témata:

Pražská kancelář globální právní firmy Dentons posiluje Energetickou praxi příchodem partnera Petra Zákouckého z Clifford Chance. Společně s ním do Dentons v průběhu příštího měsíce přijdou také advokátní koncipienti Michal Pelikán a Barbora Obračajová. Cílem je, aby se Dentons stala přední právní firmou v oblasti energetiky. Za právní kancelář to oznámil Lukáš Porkert.

„Petr Zákoucký patří mezi právnickou elitu v oblasti energetiky, infrastruktury a těžebního průmyslu. Zaměřuje se na otázky právní regulace, podílel se na řadě významných transakcí i sporů v České republice a v regionu střední a východní Evropy,“ uvádí Porkert. Je spoluautorem prvního komentáře k českému Energetickému zákonu. Je také uznávaný pro svou práci v oblasti hospodářské soutěže. Zákoucký do Dentons přichází z pražské pobočky Clifford Chance, kde vedl regulatorní praxi se zaměřením na energetiku.

„Petr má mimořádné zkušenosti, jak v oblasti energetické regulace, tak v transakční práci. Jeho příchodem se podstatně zvyšuje naše schopnost uspokojit potřeby klientů v České republice a střední a východní Evropě. Naším dlouhodobým cílem je, aby Dentons byla přední právní firmou v oblasti energetiky. Silná energetická praxe v České republice je důležitým bodem v naší strategii,“ poznamenal Arkadiusz Krasnodębski, vedoucí evropské Energetické praxe Dentons.

Dentons je největší právní firmou světa a globálním synonymem pro kvalitu a přidanou hodnotu právních služeb. Patří mezi lídry žebříčků elitních právnických firem Acritas Global Elite Brand Index a BTI Client Service 30 Award. Prestižní byznysové a právní publikace ji uznávají za jednoho z největších inovátorů v právních službách, mimo jiné díky projektům Nextlaw Labs a Nextlaw Global Referral Network. Polycentrický přístup a prvotřídní kvalita týmu Dentons nám umožňuje měnit status quo v oboru s cílem prosazovat zájmy klientů všude tam, kde působíme. 

„Jsme pyšní na to, že naše firma přitahuje špičkové právníky. Jsem přesvědčen, že Petr skvěle doplní náš tým. Je to uznávaný právník, vysoce hodnocený jak v energetice, tak v oblasti hospodářské soutěže,“ poznamenal Ladislav Štorek, vedoucí partner Dentons pro Českou republiku.

Globální Energetická praxe Dentons má více než 1000 právníků. Poskytuje strategické poradenství klientům z celého energetického řetězce, od těžby surovin přes výrobu elektřiny až po její distribuci, a to při transakcích, realizaci projektů i v souvisejících sporech. V posledních třech letech kancelář získala ocenění Právní firma roku v oblasti energetiky („Energy Firm of the Year”), které uděluje Who‘s Who Legal Awards.

Dentons do své Energetické praxe v poslední době získala několik dalších špičkových právníků. Na pozice partnerů nastoupili např. David Griston a Jurjen Bevers v Nizozemí, Daniel Vázquez ve Španělsku, Otar Kipshidze v Gruzii, Eldor Mannopov v Uzbekistánu a Louis Skyner v Rusku.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.