Dokumenty k Čapímu hnízdu se ztratily

Kauza Čapí hnízdo

Dokumenty k Čapímu hnízdu se ztratilyNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Stěžejní dokumenty, ze kterých mělo vyplynout skutečné jméno majitele farmy Čapího hnízda z doby, kdy projekt zažádal o evropské dotace, se ztratily. Před dvěma měsíci ministr financí ve sněmovně tvrdil, že vlastníky v té době byly jeho děti a bratr jeho partnerky Moniky Babišové Martin Herodes. Doklady, které měla Babišova firma dodat auditorům, se dle zjištění serveru Neovlivni.cz nepodařilo dohledat.

“Auditorský tým v rámci emailové komunikace žádal dne 21. 3. 2016 o doložení podkladů pro auditní činnost, a to zejména: kopie ‘listiny přítomných’ vypracované v souladu s článkem II stanov a ‘prohlášení předsedajícího o účasti akcionářů na valné hromadě’ v souvislosti s valnými hromadami společnosti Farma Čapí hnízdo a.s. konanými v období let 2008 – 2010, kopie plných mocí pro zástupce akcionářů k účasti na valných hromadách společnosti Farma Čapí hnízdo a.s. konanými v období let 2008 – 2010. Auditovaná osoba uvádí, že listiny přítomných a plné moci se jí nepodařilo dohledat,” cituje server Neovlivní.cz z auditní zprávy.

Server cituje i jinou zajímavou pasáž z auditorské zprávy: “Nedoložení výše uvedených dokumentů a neposkytnutí vysvětlení objasňující účast na uvedených valných hromadách je stále další indicií, která zvyšuje riziko, že Farma Čapí hnízdo, a.s. byla jednou hospodářskou entitou se společností Agrofert Holding.”

Společnost Farma Čapí hnízdo, která původně patřila do Babišova holdingu Agrofert, získala padesátimilionovou evropskou dotaci v rámci projektů určených pro malé a střední podniky. Než ale o unijní miliony v roce 2008 požádala, akcie firmy byly převedeny na anonymní formu akcií na doručitele. Agrofert jako obří holding totiž nesplňoval dotační podmínky. Po pěti letech, po které farma Čapí hnízdo musela dodržovat tyto dotační podmínky, se společnost vrátila zpět do Babišova koncernu, napsal již dříve server Neovlivní.cz.

Policie dotaci vyšetřuje a případem se zabývá také Evropský úřad proti podvodům (OLAF). Závěry těchto dvou prověrek ještě známy nejsou.

Čtěte také: Babišovi auditoři o Babišově firmě v Babišových LN: Výsledek?

Pokud se u Čapího hnízda prokáže podvod, odejdu, říká Babiš

Šéf NKÚ k Čapímu hnízdu: Daňoví poplatníci se složili na luxusní hotel

‚Čapí hnízdo? To je dynamit položený v základech Babišova úspěchu‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články