Z Tančícího domu vznikne luxusní hotel

BUDE CÍLIT NA FILMAŘE A OBCHODNÍKY

Z Tančícího domu vznikne luxusní hotelNOVÉ
Tančící dům na Rašínově nábřeží Foto: FOTO: Wikimedia Commons
1
Panorama

Echo24

V části pražského Tančícího domu na Rašínově nábřeží vznikne v srpnu čtyřhvězdičkový hotel. Nabídne luxusní apartmány v obou věžích budovy. Hotel se bude jmenovat Dancing House Hotel. Uvedla to manažerka hotelu Ivana Peterková.

Hotel bude mít 21 pokojů, bude cílit na turisty, obchodníky, filmové produkce i na českou klientelu. Hotel se klientům otevře 1. srpna, už nyní si zájemci mohou rezervovat pokoje.

„Ve věžích budou až 70 metrů čtverečních velké apartmány s přímým výhledem na Pražský hrad. A právě tyto dva nejluxusnější apartmány v obou věžích se jmenují Ginger Royal Suite a Fred Royal Suit,“ uvedla Peterková. Dvě věže domu připomínají postavy tanečníků, proto se mu někdy říká Ginger a Fred podle tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira.

Tančící dům sídlící na pražském Rašínově nábřeží slaví letos v červnu 20 let od svého vzniku. Světově uznávaná budova porevoluční architektury byla postavena architekty Frankem O. Gehrym a Vlado Miluničem mezi lety 1994 a 1996. Slavnostní otevření se uskutečnilo 20. června 1996. Za dvě desítky let Tančící dům nasbíral řadu ocenění jak doma, tak i v zahraničí a stal se jednou z nejfotografovanějších staveb metropole. Od prosince 2013 budovu vlastní a provozuje Pražská správa nemovitostí.

Budova slouží jako galerie, je tam také administrativní centrum, restaurace a turisticky frekventovaná vyhlídka na střešní terase s Glass Barem a unikátní podívanou na Pražský hrad a panorama Prahy.

Čtěte také: Nejošklivější budova v Praze? Crystal. Ničí panorama

Tančící dům vystavuje sám sebe. Na nové expresionistické výstavě